Finaliści Car of The Year 2023. Na liście model z Polski

Poznaliśmy siedmiu finalistów tegorocznej edycji plebiscytu Car of The Year. Większość to auta wyłącznie elektryczne, reszta – co najmniej hybrydowa. Jeden z finalistów będzie wyjeżdżał z polskiej fabryki.

Lista finalistów Car of The Year 2023

W ubiegłym roku tytuł samochodu roku zgarnęła elektryczna Kia EV6. W tym roku produkt tej marki również dostał się do ścisłego finału - na liście jest Kia Niro, dostępna zarówno jako zwykła hybryda, hybryda plug-in jak i w wersji całkowicie elektrycznej. 

Oprócz niej pojawiły się jeszcze trzy modele dostępne w wersjach wyłącznie elektrycznych. To Volkswagen ID. BuzzNissan Ariya i Toyota bZ4X, sprzedawana też jako Subaru Solterra

Reklama

Jedynym modelem, który póki co nie jest dostępny w wersji zupełnie elektrycznej jest w tym roku Peugeot 408. Ten liftback w podniesionym nadwoziu, którego niektórzy nazywają crossoverem coupé jako jedyny dziś dostępny jest wyłącznie z silnikami spalinowymi, ale w układach hybrydowych. Z czasem jednak ma się również pojawić w odmianie w stu procentach elektrycznej.

Polski akcent w Car of The Year 2023

Ostatnim, co oczywiście nie oznacza, że najgorszym, kandydatem na liście finałowej tegorocznej edycji plebiscytu jest Jeep Avenger. Poświęcamy mu osobny akapit, bo to samochód, dla którego zarezerwowano linie produkcyjne fabryki koncernu Stellantis w Tychach. W tym przypadku producent wybrał kierunek poszerzania gamy odwrotny niż w Peugeocie. Avenger debiutuje w wersji całkowicie elektrycznej, a dopiero po jakimś czasie dołączy do niego odmiana hybrydowa. 

Car of The Year 2023 - ogłoszenie wyników

O tym, który model zgarnie prestiżowy tytuł w przyszłym roku, przekonamy się już w piątek, 13 stycznia, podczas prezentacji na targach Brussels Motorshow.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: COTY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy