Toyota bZ4X z otwartą listą zamówień. Polskie ceny!

Na polskiej stronie Toyoty można już składać wstępne rezerwacje na w pełni elektryczny model Toyota bZ4X. Cennik rozpoczyna się od kwoty 201 900 zł.

Tyle zapłacić trzeba za podstawową wersję Comfort. W aucie znajdziemy m.in. energooszczędną pompę ciepła, dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, aluminiowe felgi 18 cali, przednie światła LED czy inteligentny kluczyk. Standard obejmuje ponadto system multimedialny nowej generacji Toyota Smart Connect. Zawiera on m.in.:

Reklama
 • 8-calowy ekran dotykowy,
 • kamerę cofania,
 • systemy Apple CarPlay i Android Auto z bezprzewodowym połączeniem z telefonem,
 • nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych,
 • system inteligentnego asystenta głosowego, który rozpoznaje, czy komendę wypowiedział kierowca czy pasażer na przednim fotelu.

Posiadacz nowego bZ4X w podstawowej wersji może także korzystać z darmowej aplikacji na telefon MyT, zawierającej różnego rodzaju usługi zdalne, w tym uruchamianie świateł awaryjnych oraz odblokowywanie i blokowanie zamka centralnego poprzez aplikację w telefonie. Toyota bZ4X jest wyposażona we własną kartę SIM, czyli niezależny dostęp do internetu za pośrednictwem modułu DCM.

Toyota bZ4X - cena i wyposażenie

Elektryczna Toyota bZ4X w wersji Comfort kosztuje od 201 900 zł. Miesięczne raty w Leasingu KINTO ONE wynoszą od 2 240 zł netto.

Toyota bZ4X jest dostępna w czterech wersjach wyposażenia i w dwóch konfiguracjach napędu - z 204-konnym silnikiem napędzającym przednią oś lub z napędem na cztery koła XMODE opartym na współpracy dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 217 KM. Zasila je bateria o pojemności 71,4 kWh

Toyota bZ4X już w podstawowej wersji Comfort została wyposażona w zupełnie nową generację systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE. Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów został rozbudowany o nowe funkcje zapobiegania kolizjom z pojazdami nadjeżdżającymi z naprzeciwka, wykrywania nadjeżdżających samochodów na skrzyżowaniach, system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu, asystenta ograniczenia przyspieszania przed poprzedzającym pojazdem przy niskich prędkościach i układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS).

Ponadto samochód w bazowej wersji jest także wyposażony w:

 • usprawniony inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC) działający w pełnym zakresie prędkości,
 • układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC),
 • asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA),
 • automatyczne światła drogowe (AHB),
 • rozbudowany układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA),
 • system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS).

Toyota bZ4y z panelami słonecznymi na dachu

Osoby szczególnie zainteresowane ekologią zwrócą uwagę na specjalną, limitowaną wersję Premiere Edition, która jako jedyna otrzymuje dach solarny. Panele fotowoltaiczne mogą wygenerować dziennie energię wystarczającą do przejechania maksymalnie 10,9 km lub do naładowania 140 telefonów od 0 do 100 proc. W skali roku system wytworzy maksymalnie energię na pokonanie 1800 km. Podczas postoju, przy wyłączonym silniku, dach solarny ładuje baterię trakcyjną, a w czasie jazdy zasila urządzenia pokładowe, w ten sposób pośrednio wydłużając zasięg samochodu.

Specjalna wersja bZ4X Premiere Edition z dachem fotowoltaicznym i napędem na obie osie XMODE kosztuje od 263 900 zł. Nowego elektrycznego SUV-a Toyoty można kupić razem z ładowarką Wallbox Home za 3 500 zł lub - mocniejszą - Wallbox Connected w cenie 6 500 zł.

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota bZ4x
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy