Abarth sprawił fanom prezent na urodziny. To najmocniejszy model w historii

Abarth, z okazji swoich 75 urodzin, postanowił zrobić specjalny prezent swoim fanom i opublikował zdjęcia nowego, oczekującego na premierę modelu – 600e. Marka chwali się, że będzie to najmocniejsze auto w jej historii.

Nowy Abarth 600e w specjalnej odmianie. Liczba egzemplarzy ograniczona

Abarth 600e, który został zaprezentowany na zdjęciach to premierowa wersja, Scorpionissima, która wyprodukowana zostanie w liczbie 1 949 egzemplarzy (nawiązanie do roku powstania włoskiej marki). Zaprezentowany samochód otrzymał kolor "Fioletowy Hypnotic". Oprócz tego samochód zwraca na siebie uwagę m.in. tylnym spoilerem oraz kontrastującymi z kolorem lakieru żółtymi emblematami z logo marki. Sugerując się zdjęciami można zakładać, że całe nadwozie zostanie wyraźnie obniżone względem odpowiednika z gamy Fiata. Jak informował wcześniej włoski producent, auto zostanie wyposażone w 20-calowe koła oraz opony opracowane wraz z dostawcą ogumienia dla Formuły E.

Reklama

Wnętrze Abartha 600e

Wnętrze zaprezentowanej na zdjęciu wersji utrzymane jest w ciemnej kolorystyce. Podobnie jak w przypadku Fiata 600e, w samochodzie Abartha znajdziemy cyfrowy wyświetlacz wskaźników, który, sugerując się tym z odpowiednika Fiata, będzie miał ok. 7 cali. Do obsługi multimediów będzie służyć 10-calowy ekran. Oprócz funkcji takich jak np. nawigacja kierowca będzie miał dostęp do informacji dotyczących pomiarów osiągów.

Ponadto właściciel samochodu będzie mógł włączyć generator dźwięku, dzięki czemu elektryczny Abarth będzie imitować brzmienie spalinowej jednostki. Oprócz tego możemy liczyć na żółte przeszycia tapicerki oraz będący w tym samym kolorze logotyp włoskiej marki znajdujący się na kierownicy. Nawiązaniem do sportowego charakteru mają być m.in. specjalne fotele inspirowane modelami wyścigowymi.

Najmocniejszy Abarth w historii

Nowy Abarth 600e będzie elektrykiem oferującym moc na poziomie 240 KM, dzięki czemu, jak chwali się włoska marka, będzie to najmocniejszy model w jej historii. Taka moc pozwoli mu na rozpędzenie się do 100 km/h w ok. 6 sekund. Dla porównania Fiat 600e generuje 150 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9 sekund. Abarth zwraca ponadto uwagę, że nowy samochód w jego ofercie wyposażony będzie w mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Kiedy oficjalna prezentacja Abartha 600e?

Abarth 600e zostanie oficjalnie zaprezentowany światu w czerwcu w Mediolanie. Na więcej szczegółów dotyczących modelu musimy w związku z tym jeszcze poczekać. Pewną ciekawostkę może jednak stanowić fakt, że podobnie jak Fiat 600e, nowy model Abartha produkowany będzie w Polsce - w fabryce Stellantisa w Tychach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Abarth | Stellantis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy