Przy cmentarzach słychać szelest bloczków mandatowych. Przez kierowców

Święto Zmarłych – zwróć uwagę gdzie parkujesz
Święto Zmarłych – zwróć uwagę gdzie parkujeszGetty Images

Parkowanie przy cmentarzu. Gdzie i kiedy nie wolno zaparkować

  • Wśród miejsc objętych kategorycznym zakazem znajdują się przejazdy kolejowe oraz tramwajowe, a także skrzyżowania. Niedopuszczalny jest jakikolwiek postój pojazdu w odległości mniejszej niż 10 metrów od tych obiektów. Problemy prawne możemy mieć również, gdy zaparkujemy samochód w miejscach utrudniających wjazd lub wyjazd z bramy, garażu, parkingu lub innej posesji.
  • Zakazane jest także parkowanie w odległości mniejszej niż 15 metrów od wysepek, jeśli jezdnia z prawej strony ma tylko jeden pas ruchu. Taki sam odstęp należy zachować podczas postoju pojazdu w pobliżu przystanków autobusowych. Natomiast w przypadku przystanków z zatoką zakaz parkowania obowiązuje na jego całej długości.
  • Miejskie cmentarze nierzadko znajdują się w pobliżu ruchliwych ulic. Należy zatem pamiętać, by nie parkować samochodu w sposób ograniczający widoczność znaków drogowych. Warto tu zwrócić uwagę na wysokość naszego pojazdu - wyższe samochody, potencjalnie ograniczające widoczność przedniej części znaku, muszą zachować odstęp od niego, liczący co najmniej 10 metrów.
  • Niedozwolone jest również parkowanie samochodów w takich miejscach jak tunele, wiadukty i mosty. Przepisy zakazują także postoju pojazdów wzdłuż linii ciągłej oraz jej punktów krańcowych, co mogłoby zmusić innych kierujących do najechania na tę linię. Podobnie jest z parkowaniem obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni.

Parkowanie na chodniku - nowe zasady

Nieprawidłowe parkowanie - jakie kary

Moto Flesz - odcinek 62. Norma Euro 7, Lotus Eletre, koniec produkcji w FordzieMarek Wicher INTERIA.PL