Koreańczycy chcą zbudować w Polsce fabrykę. Znamy lokalizację

Południowokoreańska firma Posco International planuje w Polsce budowę fabryki komponentów do pojazdów elektrycznych. Zakład ma być odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na pojazdy bezemisyjne w tej części Europy.

Jak donoszą południowokoreańskie media branżowe - Polska już wkrótce może stać się jednym z głównych europejskich dostawców rdzeni silników trakcyjnych do samochodów elektrycznych.

Fabryka silników koło Opola

Pomóc ma w tym inwestycja południowokoreańskiej firmy Posco International, która obecnie dostarcza komponenty do większości pojazdów elektrycznych produkowanych przez światowych producentów - w tym samochodów marki Hyundai oraz Kia. Przedsiębiorstwo miałoby planować budowę nowej fabryki w okolicach Opola.

Zgodnie z opublikowanymi raportami - zakład ma być odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na pojazdy bezemisyjne w tej części Europy. Przedsięwzięcie mogłoby wystartować jeszcze w połowie tego roku z uwzględnieniem startu potencjalnej produkcji już za dwa lata. Koszt inwestycji został oszacowany na ponad 75 mln dolarów, z późniejszym zamiarem podwojenia tej sumy.

Reklama

Zobacz również: Korea Południowa: Odnaleziono szczątki satelity

Ostateczna decyzja wciąż nie zapadła

Obecnie trwają analizy rynkowe oraz badania środowiskowe. Chociaż ostateczna decyzja w sprawie budowy fabryki nie została jeszcze podjęta, południowokoreański dziennik KED Global podkreśla znaczenie naszego kraju w rozwoju elektromobilności w całym regionie.

Firma Posco ma na celu zwiększenie produkcji rdzeni silników trakcyjnych w Europie do 260 000 sztuk w roku 2025. Już pięć lat później poziom produkcji ma sięgać do 1,2 miliona egzemplarzy rocznie.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fabryka | Opole | samochody elektryczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy