Chiński Skyworth z nietypową funkcją. Skontroluje twój sen

Jak żyć długo i szczęśliwie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale chiński producent elektrycznych samochodów twierdzi, że kluczem do sukcesu jest głęboki sen. W materiałach prasowych marki Skyworth można było natknąć się na ciekawe wnioski, jakoby to funkcje flagowego modelu EV6 miały wydłużyć życie właścicieli do nawet 30 lat.

Wygląda na to, że chiński producent aut elektrycznych odkrył sekret długowieczności. Huang Hongsheng, założyciel marki samochodowej Skyworth, w swoich ostatnich wystąpieniach wygłoszonych podczas Beijing Auto Show Huang stwierdził, że jazda elektrycznym SUV-em pomogła mu wrócić do zdrowia. Jazda flagowym modelem EV6 miała bowiem wyleczyć prezesa firmy z cukrzycy i nadciśnienia oraz wzmocnić jego odporność.

Skyworth z wielkim odkryciem. Prezesa firmy wyleczyło auto elektryczne

Jak donoszą chińskie media, podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie, z ust prezesa padały bardzo śmiałe stwierdzenia dotyczące elektrycznych nowości. Huang Hongsheng głosił m.in., że “odkąd jeździ samochodami elektrycznymi Skyworth, jego wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i inne problemy przestały go męczyć". Dodał przy tym, że bardzo ceni sobie funkcję snu w EV6 i często z niej korzysta w przerwie od pracy.

Reklama

Skyworth odleciał. Funkcja głębokiego snu wydłuża życie

Dowodów na lecznicze właściwości nowego SUV-a nie ma, ale producent rzeczywiście chwali się nimi w materiałach prasowych. Jedną z rozwiązań zaprezentowanych w modelu Skyworth EV6 jest “tryb aktywnego snu", za pośrednictwem którego samochód wprowadza pasażera w głęboki sen i monitoruje funkcje życiowe w trakcie drzemki w czasie rzeczywistym. Rzekomo częste korzystanie z tej technologii może wydłużyć życie człowieka do 100 lat - czytamy w materiałach na stronie producenta. Kiedy wypowiedzi założyciela obiegły sieć, marka wydała oświadczenie w którym stwierdza, że słowa prezesa zostały wyrwane z kontekstu. Nawet jeśli, informacje zawarte w broszurach pokrywają się z tym, co głosił podczas publicznych wystąpień.

Skyworth EV6, czyli Skyworth K - co to za model?

Flagowy elektryczny SUV marki Skyworth może i leczy ciężkie dolegliwości, ale na papierze to nic nadzwyczajnego. Skyworth EV6, wcześniej znany jako Skywell ET5, a dziś także jako Skyworth K, to model produkowany od 2020 roku. Auto mierzy 4720 mm długości, 1908 mm szerokości, 1696 mm wysokości, a rozstaw osi ma równe 2800 mm. Samochód zasila akumulator litowo-jonowy o pojemności 86 kWh, który zapewnia do 642 km zasięgu w cyklu WLTP.

W warunkach miejskich realny zasięg to 490 km. Przednią oś napędza silnik elektryczny o mocy 201 KM i 320 Nm momentu obrotowego, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe 8 sekund. Na europejskim rynku Skyworth EV6 mógłby konkurować z Volkswagenem ID.4 lub Skodą Enyaq, choć niemieckie przedstawicielstwo nie oferuje dziś jeszcze tak dużego zasięgu.

Skyworth wchodzi do Polski. Plany są bardzo ambitne

Chińska marka rozpoczęła już sprzedaż modelu K w Polsce. Cennik otwiera wersja “Legend", której ceny zaczynają się na tę chwilę od 169 900 zł. Później ceny mają wrócić do poziomu 199 900 zł. Tyle dziś kosztuje odmiana “Exclusive" jednak z czasem cena wzrośnie do 229 900 zł. Producent rozpocznie sprzedaż od dużej promocji, jednak nie wiemy, jak długo ona potrwa. Auto jest dostępne w kolorze granatowym (Dark Blue), białym (Moon White), czarnym (Polar Black) oraz szarym (Starry Grey). W kabinie natomiast możemy wybrać tapicerkę białą, brązową albo szarą.

W pierwszym roku obecności w Polsce marka planuje bowiem osiągnąć 5-procentowy udział w segmencie aut elektrycznych. Jednocześnie planuje ekspansję na 5 kolejnych sąsiednich krajów. Pod koniec roku model K doczeka się modernizacji, a w 2026 roku poznamy mniejszy model o nazwie Skyworth B.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skywell | samochody elektryczne | chińskie samochody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy