Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4 - najważniejsze informacje
Volkswagen ID.4 to pierwszy elektryczny SUV w gamie marki. /materiały prasowe

Volkswagen ID.4 - najważniejsze informacje

Volkswagen ID. 4 symbolizuje rozwojowy przełom niemieckiego koncernu. To pierwszy elektryczny SUV tej marki. Samochód  jest potwierdzeniem, że Volkswagen wie, jak produkować pojazdy o napędzie elektrycznym.

Historia Volkswagena ID.4

Samochód po raz pierwszy został przedstawiony podczas motoryzacyjnej gali Frankfurt Motor Show 2019. Oficjalny debiut Volkswagena ID.4 miał miejsce we wrześniu 2020 roku.

Obecnie pierwszy elektryczny SUV marki Volkswagen jest produkowany i sprzedawany w Europie, USA i Chinach.

 Volkswagen ID.4 – generacje

Elektryczny SUV marki Volkswagen jest stosunkowo nowym autem w katalogu tej marki. Obecnie Volkswagen ID.4. reprezentuje pierwszą, lecz jakże innowacyjną generację w historii niemieckiego producenta.

Volkswagen ID.4 – dane techniczne

Produkcja pierwszego SUV-a o napędzie elektrycznym została oparta na platformie MEB. Samochód wyróżnia się dużymi nadkolami, wysoką linią okien i agresywnie ściętymi reflektorami.

Volkswagen ID.4 jest dostępny w trzech wersjach silnikowych:

  • ID.4 Pro o mocy 174 KM z baterią o pojemności 77 kWh, co przekłada się na przyspieszenie 0–100 km/h w 10,4 sekundy i zasięg 535 km.

  • ID.4 Pro Performance o mocy 204 KM z akumulatorem o pojemności 77 kWh, pozwalającym pokonać na jednym ładowaniu 535 km. Silnik w tej wersji osiąga 100 km/h w 8,5 sekundy.

  • ID.4 Pro Performance 4Motion o mocy 265 KM. To najsilniejszy warianty z baterią 77 kW, co przekłada się na 6,9-sekundowe przyspieszenie do 100 km/h i maksymalny zasięg 515 km na jednym ładowaniu.

Volkswagen ID.4 – opinie kierowców

Chociaż Volkswagen ID.4 zadebiutował stosunkowo niedawno, zbiera od kierowców wiele pozytywnych opinii. Właściciele elektrycznego SUV-a chwalą go za nietuzinkowy design, niskie zużycie energii oraz komfort jazdy.

Niestety wśród opinii kierowców często pojawia się kwestia zbyt wysokiej ceny, która może stanowić barierę dla potencjalnych odbiorców.


Volkswagen ID.4 - Wiadomości

Volkswagen ID.4 - Zdjęcia