Argentyński gwiazdor kupił najdroższe auto świata. To jedna z 3 sztuk

Argentyński gwiazdor piłki nożnej grający dla klubu Galatasaray Stambuł kupił sobie najdroższe auto na świecie. To wyjątkowy Rolls Royce i do tej pory powstały tylko trzy sztuki na zamówienie. Mają go bogaci i sławni.

Pierwsze plotki o tym, że argentyński piłkarz ma zamiar kupić najdroższy samochód na świecie - kosztującego ponad 100 milionów złotych Rolls Royce’a Boat Tail produkowanego na specjalne zamówienie - pojawiły się już w czerwcu, jednak do teraz nie było potwierdzenia. Jak się okazuje to prawda.

Argentyński napastnik zrobił sobie prezent

Szczęśliwcem, który kupił sobie tak drogą zabawkę jest Mauro Icardi - gwiazdor reprezentacji Argentyny i tureckiego klubu Galatasaray Stambuł. Argentyńczyk właśnie przedłużył kontrakt z "Galatą" o kolejne 3 lata za które ma zarobić 30 milionów Euro. Jak podają światowe media Boat Tail - robiony na specjalne zamówienie, składany ręcznie z ponad 1800 wyjątkowych części Rolls Royce kosztował Icardiego około 26 milionów euro, czyli ponad 119 milionów złotych.

Reklama

Auto jak luksusowy jacht

Boat Tail jest inspirowany luksusowym jachtem - nie jest to typowa limuzyna czy samochód użytkowy, a raczej jacht na kołach - zbudowany przy użyciu wyjątkowego drewna, skóry z akcesoriami rodem z najdroższych łodzi na świecie. Tworzony jest tylko na zamówienie, przy udziale przyszłego właściciela, a jego cena zasadniczo zależy tylko od fantazji zamawiającego - zaczyna się od kwoty 20 milionów, a może sięgnąć nawet ponad 30 milionów euro.

Rolls Royce Boat Tail jest napędzany 12-cylindrowym silnikiem o mocy 563 koni mechanicznych i 900 Nm momentu obrotowego.

Mauro Icardi jak Beyonce i Jay-Z

Do tej pory wyprodukowano jedynie trzy takie egzemplarze - oczywiście każdy z nich jest inny i wyjątkowy. Właścicielami pierwszego Rolls Royce’a Boat Tail są gwiazdy muzyki - Beyonce i Jay-Z. Właścicielem trzeciego egzemplarza jest podobno inwestor i przemysłowiec, który dorobił się na handlu perłami, ale jego nazwisko nigdy nie trafiło do opinii publicznej. 

Nie wiadomo kim jest, ale jego samochód prawdopodobnie jest schowany w garażu - trudno byłoby ukryć takie cacko jak Boat Tail przed oczyma ciekawskiej opinii publicznej, zatem z pewnością nie korzysta ze swojego auta w taki sposób jak Beyonce i Jay-Z, czy Mauro Icardi.

Icardi lubi drogie samochody

Argentyński piłkarz wyceniany na 90 milionów euro do niedawna był piłkarzem Paris Saint-Germain, skąd trafił na wypożyczenia do Galatasaray i początkowo zarabiał nieco ponad 6,5 miliona Euro. Nowy 3-letni kontrakt opiewa na 10 milionów euro rocznie. W gażę nie wliczają się oczywiście kontrakty reklamowe i premie. Icardi lubi drogie samochody - miał w swojej kolekcji już, Roll Royce’a Ghost, Lamborghini Huracan, czy Bentleya Bentayga którego kupił żonie na święta w 2019 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rolls-Royce | samochody luksusowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy