Jak otworzyć auto, gdy nie działa pilot samochodowy?

Niedziałający pilot samochodowy to problem, który może wystąpić w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli samochód nie reaguje na przycisk pilota, a centralny zamek nie działa, warto spróbować awaryjnych metod. Jak otworzyć auto, gdy nie działa pilot samochodowy? Podpowiadamy.

Co zrobić, gdy nie działa pilot od samochodu?

Pilot samochodowy jest zasilany energią elektryczną z baterii, która znajduje się w obudowie. Jeśli w którymś momencie pilot przestanie działać i reagować na przyciski, warto sprawdzić baterię, która może być rozładowana. Wiele modeli aut w instrukcji obsługi ma informacje o tym, w jaki sposób otworzyć obudowę do pilota oraz jakiego modelu baterii użyć podczas wymiany.

Wymiana baterii w pilocie samochodowym to prosta czynność, którą można wykonać samodzielnie. Wystarczy mieć śrubokręt lub inne narzędzie, umożliwiające otwarcie pilota bez uszkodzenia obudowy. Po jej demontażu można od razu zauważyć baterię. Producenci umieszczają ją w środku kluczyka. Ostatnim krokiem jest umieszczenie nowej baterii w miejsce starej.

Reklama

Bateria w pilocie samochodowym wymieniona. Co robić, gdy to nie pomogło?

Jeśli po wymianie baterii pilot samochodowy nadal nie działa, przyczyn usterki należy szukać gdzie indziej. Brak reakcji na przyciski pilota może powodować uszkodzona obudowa. Pęknięcia i inne formy zużycia często sprawiają, że wciśnięcie guzika obudowy nie powoduje nacisku na mikrostyk modułu centralnego zamka. Rozwiązaniem jest zakup nowej obudowy.

Powodem, dla którego pilot samochodowy nie działa może być również uszkodzenie immobilizera. Zazwyczaj zawodzą transpondery znajdujące się w pilocie lub obudowie kluczyka. Naprawa nie jest trudna, lecz wymagająca wiedzy. Wystarczy usunąć uszkodzony nadajnik i wgrać nowy do pamięci procesora. W takim przypadku jedynym wyjściem z sytuacji jest wizyta u specjalisty.

Zdarza się też tak, że winne problemów z centralnym zamkiem są uszkodzone moduły komfortu. Najczęściej dochodzi do tego, gdy komputer zostanie zalany wodą. W takiej sytuacji można spróbować go osuszyć. Innym sposobem przywrócenia prawidłowego funkcjonowania modułu komfortu jest odłączenie bieguna ujemnego akumulatora.

Jak otworzyć auto, gdy nie działa pilot?

Istnieje kilka sposobów, które umożliwiają otwarcie samochodu, gdy pilot nie działa. W każdym pilocie kryje się metalowy grot - znajdziesz go, gdy ściągniesz górną warstwę pilota. W awaryjnej sytuacji posłuży on nam za tradycyjny kluczyk, którym mechanicznie otworzymy zamek w drzwiach samochodu. Zamek najczęściej ukryty jest pod zaślepką przy klamce, którą należy podważyć czymś płaskim.

Metodą na awaryjnie otwieranie samochodu jest użycie plastikowego lub drewnianego klina, który należy wykorzystać w celu podważenia drzwi przy uszczelce. Szczelina powinna być na tyle duża, aby wprowadzić do niej specjalnie przygotowany drut z zagięciem na jego końcu. Następnie trzeba tylko spróbować złapać końcem zagiętego druta za klamkę i pociągnąć.

Chociaż istnieje kilka sposobów, aby dostać się do samochodu, gdy nie działa pilot, najlepiej jest zatrudnić profesjonalnego ślusarza, aby wykonał pracę prawidłowo. Każda renomowana firma ślusarska dysponuje autoryzowanym sprzętem, który jest dostosowany do konkretnych marek samochodów.

Zobacz także:

Jak dostać się do samochodu bez kluczyka? Jest na to prosta metoda

Uchwyty w aucie: O tym zastosowaniu nie wiedziałeś

Masz drugi korek pod klapką wlewu paliwa? Nie zapomnij o nim, bo nie odpalisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: porady dla kierowców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy