Skoda pokazała nowego Superba. Z nowymi rozwiązaniami to będzie hit

Skoda Superb czwartej generacji zostanie oficjalnie zaprezentowana za tydzień. Nim to jednak nastąpi, marka postanowiła zaprezentować szkice przedstawiające nowe wcielenie modelu. Zapowiada się kolejny bestseller.

Skoda już od kilku miesięcy sukcesywnie podgrzewa atmosferę przed premierą Superba nowej generacji i odsłania różnego rodzaju szczegóły dotyczące modelu. Teraz, na tydzień przed zaprezentowaniem auta w całej okazałości, czeski producent postanowił po raz kolejny przypomnieć o nadchodzącym wydarzeniu i opublikował szkice przedstawiające nową generację swojego flagowego modelu spalinowego.

Nowa Skoda Superb - to nie jest rewolucja

Auto zaprojektowano według nowego języka stylistycznego - Modern Solid. Z przodu uwagę zwraca większy grill. Uwagę przyciągają też mniejsze światła. Skoda podkreśla, że model będzie wyposażony w reflektory LED Matrix. Na nadwoziu nie brakuje ostrych krawędzi. Producent zaznacza jednak, że auto będzie charakteryzowało się lepszymi właściwościami aerodynamicznymi.

Reklama

Na zobaczenie samochodu w całej okazałości będziemy jednak musieli poczekać jeszcze tydzień. Skoda ma zaprezentować czwartą generację swojego spalinowego flagowca 2 listopada.

Skoda Superb ciągle w nadwoziu trójbryłowym

Trzeba jednak przyznać, że o nowym Superbie wiemy już całkiem sporo. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że model wciąż będzie oferowany w nadwoziu trójbryłowym - jako liftback. Klienci będą jednak mogli zdecydować się również na odmianę kombi. Skoda znacząco powiększyła nową generację Superba. Samochód jest wyższy i dłuższy, ale zarazem węższy od swojego poprzednika.

Skoda Superb 2024 - wymiary

WymiarySkoda Superb LimuzynaSkoda Superb Kombi
Długość4912 mm (+43 mm)4902 (+40 mm)
Szerokość1849 mm (-15 mm)1849 mm (-15 mm)
Wysokość1481 mm (+12 mm)1482 (+5 mm)
Rozstaw osi2841 mm2841 mm

Wygląd Skody Superb znamy już z zewnątrz i wewnątrz

Jakiś czas temu marka zaprezentowała również wnętrze nowego modelu. Oczywiście przyszli nabywcy Superba mogą liczyć na cyfrowe zegary. Przed kierowcą znajdzie się cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala. Opcjonalnie model będzie można wyposażyć również w wyświetlacz head-up. System multimediów obsługiwać będziemy natomiast za pomocą prawie 13-calowego ekranu. Znaczącą zmianą jest umiejscowienie dźwigni zmiany biegów na kolumnie kierownicy.

Potencjalni  klienci bez wątpienia będą zadowoleni z obecności panelu klimatyzacji z fizycznymi przyciskami i pokrętłami wyposażonymi w 32-milimetrowe ekrany. Nowym rozwiązaniem w modelach czeskiego producenta będzie natomiast Skoda Smart Dials. Dwa pokrętła posłużą do sterowania temperaturą. Za pomocą trzeciego będziemy kontrolować maksymalnie cztery funkcje: głośność systemu, prędkość wentylatora, kierunek nawiewu, inteligentną klimatyzację, tryby jazdy i wielkość mapy. Pokrętło jest konfigurowane za pomocą menu systemu, a funkcję przełącza się przytrzymanie wciśniętego przycisku.

Jakie silniki w nowej Skodzie Superb?

Benzynowa jednostka 1.5 o mocy 150 KM wspomagana będzie przez 48-woltową instalację elektryczną (układ miękkiej hybrydy). Oprócz tego w ofercie znajdziemy również dwulitrowy silnik benzynowy dostępny w dwóch wariantach - o mocy 204 KM i 265 KM. Nie zabraknie również diesli. Chętni na wersję wysokoprężną będą mogli zdecydować się na odmianę z silnikiem dwulitrowym o mocy 150 KM lub 193 KM. Skoda Superb będzie oferowana również jako hybryda typu plug-in (tylko w wersji kombi) z zasięgiem do 100 km w trybie elektrycznym. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skoda | Skoda Superb
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy