BMW Neue Klasse szokuje wyglądem. Niemcy rzucają wyzwanie Tesli

Koncepcyjne BMW Vision Neue Klasse to zapowiedź nowej gamy elektrycznych modeli BMW. Pierwszy jej przedstawiciel, który jak podkreśla producent, nie będzie się mocno różnił od koncepcyjnego Neue Klasse, pojawi się na rynku w 2025 roku.

BMW Vision Neue Klasse to ostro przyprawiony i podkreślający długą historię BMW konkurent Tesli. Drzwi nie mają klamek, w środku króluje pokaźny centralny ekran dotykowy, a proporcje nawiązują do Tesli Model 3.

Reklama

BMW Neue Klasse to początek. Jakie modele pojawią się niebawem?

Vision Neue Klasse ma rozpocząć nową erę dla BMW. W latach 2025-2027 pojawi się sześć rewolucyjnych dla BMW elektrycznych modeli, które koncepcyjnie będą bazować na Neue Klasse. Podwójne nerki rozciągające się na całą szerokość auta wyglądają znacznie lepiej niż te przerysowane w nowej Serii 7 i mogą wyświetlać animacje 3D, które uruchamiają się za każdym razem, gdy kierowca podchodzi do samochodu. Pojawiły się nowe reflektory, które nie podtrzymują już tradycji okrągłej formy.

BMW Neue Klasse nawiązuje do "rekina" z lat 80.

Ogólna stylizacja karoserii Neue Klasse nawiązuje do słynnych "rekinów" z lat 80. i jednocześnie mocno wybiega w przyszłość. Dynamiczny charakter podkreślają muskularne nadkola, w których mieszczą się 21-calowe aerodynamiczne felgi. We wnętrzu nie znajdziemy fizycznych przycisków, skóry, ani chromowanych elementów. 

Króluje w nim wielki centralny ekran multimediów, który zastępuje, podobnie jak w Tesli, fizyczne przyciski. BMW jednak poszło o krok dalej i wprowadziło Panoramic Vision, czyli wyświetlacz pod przednią szybą i rozciągający się na całą jej szerokość. Uzupełnienie sytemu sterowania stanowi rozbudowany Head-Up 3D. BMW wraz z modelem Vision Neue Klasse ujawniło jak będzie wyglądać kolejną generacja systemu iDrive. Szkoda, że zrezygnowano z wygodnego kontrolera jaki znany do tej pory. Ostatnie fizyczne przyciski zachowały się jedynie na kierownicy.

BMW podkreśla też postęp w kwestii rozwoju zelekryfikowanych napędów. Rodzina modeli Neue Klasse będzie miała miały o 25 proc. większy zasięg, mniejsze o 20 proc. akumulatory, a czas ładowania skróci się o 30 proc. Oznacza to, że Neue Klasse będzie potrzebowało jedynie 10 nim na pobór energii potrzebnej na pokonanie 300 km.

BMW Neue Klasse - kiedy pojawi się w salonach?

Pierwszy elektryczny model Neue Klasse wyjedzie fabryki w Debreczynie na Węgrzech w 2025 roku. W procesie produkcyjnym BMW rezygnuje się z paliw kopalnych, koncentrując się na wykorzystaniu materiałów o niskim śladzie węglowym, które można poddać recyklingowi. Wiadomo że kolejnym modelem po sedanie wielkości BMW 3 będzie SUV.

Jak przekazał nam Pieter Nota członek zarządu BMW niemiecka marka równolegle z rozwojem gamy modeli elektrycznych pozostanie przy produkcji samochodów spalinowych tak długo jak to tylko będzie możliwe.

SzM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy