Reklama

Maserati

Maserati to włoski producent samochodów luksusowych. /materiały prasowe
 • Data powstania:

  1914

 • Kraj:

  Włochy

 • Modele:

  • Maserati Qautroportte,
  • Maserati MC20,
  • Maserati Levante,
  • Maserati Grecale,
  • Maserati Ghibli
Początki tej marki sięgają 1914 roku, kiedy to Alfieri Maserati razem ze swoimi braćmi założył warsztat, w którym budowali samochody wyścigowe. Obecnie Maserati jest synonimem elegancji i luksusu.

Produkuje ekskluzywne, sportowe samochody. Dowiedz się czegoś więcej o tej włoskiej marce z trójzębem w logo.

Historia marki Maserati

Maserati to włoski producent luksusowych samochodów założony w 1914 roku w Bolonii we Włoszech. Marka została założona przez 5 braci Maserati: Alfieri, Carlo, Bindo, Ettore i Ernesto. Początkowo produkowali auta wyścigowe dla marki Diatto. Ale od 1926 roku, kiedy opracowali model Tipo 26, pracowali już na renomę własnej marki.

W 1969 roku Maserati zostało zakupione przez Citroëna i przez następne dwie dekady opracowało kilka nowych modeli, w tym Quattroporte, Ghibli i Biturbo. Firma odnosiła również sukcesy w wyścigach samochodowych, wygrywając w wyścigach Le Mans i Mistrzostwach Świata Formuły 1 odpowiednio w 1957 i 1961 roku.

W 1993 roku Maserati zostało przejęte przez Fiata, a w 1997 roku połączono je z Ferrari. Obecnie marka Maserati należy do koncernu Stellantis N.V.

Maserati w Polsce

W naszym kraju są tylko 2 autoryzowane salony, w których można kupić auta tej marki. Jeden z nich jest w Warszawie, a drugi w Katowicach. W obu tych miejscach dostępne są też usługi serwisowe. 

Maserati sponsoruje również różne wydarzenia w Polsce, takie jak pokazy samochodowe, wyścigi i inne działania promocyjne, aby zwiększyć świadomość marki wśród potencjalnych nabywców. Dzięki imponującej linii samochodów o wysokich osiągach i stylowych projektach, Maserati nadal jest poszukiwanym luksusowym samochodem w Polsce.

Maserati – popularne modele

Maserati jest rozpoznawalne na całym świecie dzięki swoim luksusowym samochodom, które łączą styl i osiągi z najnowocześniejszą technologią. Najbardziej znane modele samochodów tej marki to Maserati Quattroporte, Gran Turismo czy Ghibli. Legendarny wręcz model Quattroporte to klasyczny sedan z dużą ilością miejsca we wnętrzu i eleganckim wyglądem zewnętrznym.

Ale Maserati dobrze odnajduje się też w segmencie SUV, gdzie na rynku reprezentują ją takie modele, jak Gracale i Levante. Ten ostatni został zaprojektowany z myślą o połączeniu mocy i zwinności w terenie.
Wszystkie te auta są wyposażone w takie elementy, jak skórzane siedzenia, zaawansowane systemy informacyjno-rozrywkowe i mocne silniki.

Maserati – pozostała działalność marki

Oprócz samochodów Maserati produkuje również wiele innych rzeczy związanych z marką. Firma posiada kilka linii odzieżowych. Wytwarza także akcesoria, zegarki i okulary przeciwsłoneczne. Maserati sponsoruje również różne wydarzenia wyścigowe na całym świecie i jest zaangażowane w kilka inicjatyw filantropijnych we Włoszech i za granicą. 

Ponadto Maserati współpracuje z wieloma luksusowymi hotelami i kurortami, oferując ekskluzywne doświadczenia dla gości przebywających w ich obiektach. Wszystkie te działania pozwalają Maserati pozostać w kontakcie ze swoimi klientami i jeszcze bardziej promować markę.


Wiadomości

Wideo