Reklama

Rynek paliw

Lotos ogłosił wakacyjną promocję. Jest identyczna jak Orlenu

Lotos nie jest jeszcze oficjalnie przejęty przez Orlen, ale koncern wdraża identyczną promocję, jak Orlen. Również na stacjach Lotosu uczestnicy programu lojalnościowego Navigator będą mogli w wakacje zatankować w sumie 300 litrów paliwa z 30-groszowym rabatem.

W piątek, 1 lipca Lotos rozpoczyna wakacyjną promocję skierowaną do nowych oraz dotychczasowych uczestników programu Navigator . Do końca sierpnia w ramach akcji "Tankuj taniej z programem Navigator -30 gr/l" czeka na nich rabat w wysokości 30 groszy na litr paliwa. Akcja obejmuje maksymalnie trzy tankowania w miesiącu, nie więcej niż 50 litrów każde - podała w czwartek spółka.

Lotos z identyczną promocją, jak Orlen

"Podobnie jak nasza konkurencja zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rabatów na tankowanie w okresie wakacyjnym, aby ułatwić klientom letnie podróże" - przekazał prezes Lotos Paliwa Wojciech Weiss, cytowany w informacji prasowej koncernu.

Reklama

Jak na Lotosie zatankować 30 groszy taniej?

Jak poinformowała spółka, aby otrzymać rabat -30 gr/l paliwa klient musi być aktywnym uczestnikiem programu Navigator, czyli mieć zarejestrowaną fizyczną lub wirtualną kartę Navigator (na stronie lotosnavigator.pl lub w aplikacji Navigator) oraz zaakceptować aktualny regulamin programu. Wówczas na swoim koncie w aplikacji lub na stronie programu w każdym miesiącu obowiązywania promocji udostępnione zostaną mu trzy kupony rabatowe, które będą ważne do końca miesiąca. 

Aby skorzystać z promocji klient przy transakcji powinien przedstawić kasjerowi aktywną kartę Navigator oraz kupon elektroniczny, który wyświetla się po zalogowaniu się do konta w aplikacji Navigator lub na stronie programu.

Firma zwróciła uwagę, że promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi aktywnymi na jej stacjach paliw oprócz promocji "Wakacyjna Loteria Lotos".

Wakacyjna promocja Orlenu

24 czerwca br. Orlen ogłosił wakacyjny program promocyjny, zgodnie z którym wszyscy zarejestrowani uczestnicy programu lojalnościowego koncernu, którzy korzystają z aplikacji Orlen Vitay - a od 1 lipca także posiadacze plastikowej karty Vitay - mogą otrzymać 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa (Efecta lub Verva) w ramach trzech tankowań miesięcznie do 50 l każde. Pozwala to na zakup w wakacje do 150 l paliwa miesięcznie z rabatem.

Na dodatkową zniżkę mogą liczyć uczestnicy programu Vitay, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny. Będą oni mogli otrzymać rabat wynoszący 40 groszy na litrze - zapowiedział koncern. 


Lotos i Orlen to wciąż odrębne firmy, ale nawet nie stwarzają pozorów

Trwa proces przejmowania Lotosu przez Orlen. Obecnie są to ciągle osobne przedsiębiorstwa, a fuzja - wg słów prezesa Orlenu Daniel Obajtka - powinna zostać sfinalizowana na przełomie lipca i sierpnia.

Obecnie Orlen to największy indywidualny gracz na rynku paliw - należy do niego 1800 stacji. Kolejne 500 stacji należy do Lotosu. Taniej o 30 groszy będzie można więc zatankować na w sumie 2300 z 8 tys. stacji w Polsce. To postawi w bardzo trudnej sytuacji konkurencję, w tym stacje prywatne, których w Polsce jest najwięcej - ok. 3700. 

W ramach fuzji Orlenu z Lotosem Orlen przejmie 100 stacji Lotosu. Pozostałe będą działać w barwach węgierskiego koncernu MOL. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKN Orlen S.A. | Lotos S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy