Kia Niro

Kia Niro - najważniejsze informacje
Kia Niro /materiały prasowe

Kia Niro - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2016

Niro to kompaktowy crossover koreańskiej marki Kia obecny na rynku od 2016 roku. Nowy model był zarazem pierwszym przedstawicielem producenta w dynamicznie rozwijającym się segmencie crossoverów, a także pierwszym w historii marki samochodem z napędem hybrydowym.

Historia Kii Niro

Kia Niro została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Chicago w 2016 roku. Pięciodrzwiowy kompaktowy crossover korzystał z tej samej płyty podłogowej, co Hyundai Ioniq. 

Podobnie jak kompaktowy model koreańskiego koncernu także Niro początkowo był oferowany jedynie z napędem hybrydowym, następnie także w wersji hybrydowej plug-in, a po dwóch latach od premiery w ofercie pojawiła się elektryczna jednostka napędowa.

Obecnie w sprzedaży jest druga generacja modelu Niro. Głównym konkurentem pierwszej jego odsłony była Toyota C-HR. Do grona konkurentów drugiej generacji dołączyły m.in. Mazda MX-30, Peugeot e-2008, Jeep Avenger.

Kia Niro – generacje

Pierwsza odsłona modelu Niro zadebiutowała w 2016 roku. Nadwozie kompaktowego crossovera charakteryzowało się elegancką linią. Niektórzy dziennikarze zarzucali designowi brak polotu.

Pod karoserią kryło się komfortowe i pojemne wnętrze, w którym nie brakowało nowinek technologicznych. Nowością w ofercie koreańskiej marki był brak konwencjonalnych jednostek napędowych, w miejsce których zastosowano klasyczną hybrydę, hybrydę plug-in oraz napęd elektryczny. W 2019 roku przeprowadzono lifting modelu.

Najnowsza generacja modelu została zaprezentowana w 2021 roku. Nowa odsłona charakteryzuje się bardziej wyrazistym designem. W porównaniu do poprzednika nieznacznie zwiększono rozstaw osi oraz długość nadwozia, która w nowszej generacji mierzy niemal 4,5 m. Paleta wersji napędowych pozostała bez zmian.

Kia Niro – dane techniczne

Wszystkie wersje silnikowe modelu Niro przenoszą napęd na przód za pomocą automatycznych skrzyń biegów. Wersje hybrydowe korzystają z 6-biegowej przekładni dwusprzęgłowej DCT, natomiast jednostki elektryczne są łączone ze skrzyniami bezstopniowymi.

Spalinowo-elektryczna hybryda składa się z czterocylindrowej rzędowej jednostki o pojemności 1,6 l i mocy 105 KM. Konwencjonalny silnik pracujący w cyklu Atkinsona skonfigurowano z jednostką elektryczną o mocy 47 KM. Łączna moc układu hybrydowego to 141 KM. Wersja plug-in charakteryzuje się akumulatorami o większej pojemności, które można ładować.

Pierwszą generację modelu oferowano także ze słabszą jednostką elektryczną o mocy 136 KM i akumulatorem o pojemności 39 kWh o maksymalnym zasięgu do 289 km. Mocniejsza wersja elektryczna generuje 204 KM, a bateria o pojemności 64 kWh pozwala pokonać nawet ponad 400 km na jednym ładowaniu. Najnowsza odsłona Kia Niro jest sprzedawana tylko z mocniejszą jednostką napędową.

Kia Niro – opinie kierowców

Kia Niro jest chwalona za przestronne wnętrze z całkiem pojemnym bagażnikiem. Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia dobrą widoczność i poczucie bezpieczeństwa. Wersje hybrydowe zużywają niewielkie ilości paliwa. Spalanie na poziomie poniżej 5 l/100 km to wynik doceniany przez wielu użytkowników tego modelu.

Kia Niro - Wiadomości

 • 7 aut walczy o tytuł Samochodu Roku 2023. Jest polski akcent w finale

  7 aut walczy o tytuł Samochodu Roku 2023. Jest polski akcent w finale

  Piątek, 13 stycznia 2023 (11:00)
  Już niebawem poznamy zwycięzcę w konkursie Car of the Year 2023. Zanim to jednak nastąpi, przedstawiamy listę finalistów i wyjaśniamy, dlaczego zasłużyli oni na nominację do tego...
 • Nowa Kia Niro – nowocześnie, przestronnie i ekologicznie

  Nowa Kia Niro – nowocześnie, przestronnie i ekologicznie

  Poniedziałek, 11 lipca 2022 (00:10)
  Zaprezentowana ponad sześć lat temu Kia Niro w udany sposób połączyła cechy modnego crossovera z nowoczesnymi i oszczędnymi napędami. Nowa generacja, która właśnie debiutuje na naszym...
 • Ile trzeba zapłacić za Kia Niro nowej generacji?

  Ile trzeba zapłacić za Kia Niro nowej generacji?

  Środa, 6 kwietnia 2022 (13:50)
  ​Kia ogłosiła ceny Niro II generacji. Samochód można już zamawiać, a pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców w wakacje.
 • Reklama
 • Nowa Kia Niro oficjalnie

  Nowa Kia Niro oficjalnie

  Wtorek, 18 stycznia 2022 (14:42)
  ​Kia zaprezentowała oficjalnie europejską wersję Niro nowej generacji. Wygląd tego pojazdu nie jest niespodzianką, w listopadzie ubiegłego roku samochód pokazano w Korei.
 • Kia Niro nowej generacji

  Kia Niro nowej generacji

  Czwartek, 25 listopada 2021 (10:42)
  ​Na salonie w Seulu Kia zaprezentowała Niro drugiej generacji. Samochód ten trafi również do na rynki europejskie.
 • Kia Niro nowej generacji

  Kia Niro nowej generacji

  Poniedziałek, 22 listopada 2021 (15:54)
  ​25 listopada na salonie w Seulu Kia zaprezentuje nową generację modelu Niro. Koreańczycy zaprezentowali właśnie pierwsze szkice tego modelu.
 • Reklama
 • Kia e-Niro dla Gdańska. I zrobiła się afera

  Kia e-Niro dla Gdańska. I zrobiła się afera

  Wtorek, 21 września 2021 (07:36)
  Gdańsk rozpisał przetarg na zakup ośmiu samochodów elektrycznych. Jak wskazują radni PiS, jego warunki określono tak, że zwycięzca mógł być tylko jeden - Kia e-Niro. Urzędnicy zaprzeczają...
 • Kia Niro. Znamy ceny nowej koreańskiej hybrydy

  Kia Niro. Znamy ceny nowej koreańskiej hybrydy

  Czwartek, 14 lipca 2016 (15:55)
  ​Kia Niro, która miał swój europejski debiut podczas 86. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu tego roku wchodzi do sprzedaży.

Kia Niro - Zdjęcia