Bentley Continental

Bentley Continental to luksusowy samochód, który może poszczycić się barwną i długą historią. Przez lata jego wygląd ewoluował i coraz bardziej widoczny stawał się jego sportowy charakter.
Bentley Continental - najważniejsze informacje
Bentley Continental /materiały prasowe

Bentley Continental - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2003

Bentley Continental to luksusowy samochód, który może poszczycić się barwną i długą historią. Przez lata jego wygląd ewoluował i coraz bardziej widoczny stawał się jego sportowy charakter.

Historia Bentleya Continentala

Bentley Continental wywodzi się z modelu Bentleya Corniche, który był bliźniaczym odpowiednikiem Rolls-Royce"a Corniche. Brytyjska marka w 1984 r. zdecydowała się na całkowite rozgraniczenie od pokrewnego modelu Rolls-Royce’a. Zliftingowany wizualnie i technicznie Continental produkowany był do 1995 roku.

W latach od 1991 do 2003 powstały także nowocześniejsze wersje Continentala o nazwie Bentley Continental R, T i SC. 

W 2003 roku marka Bentley, należąca do grupy Volkswagena, wykorzystała modułową płytę podłogową Volkswagena Phaetona, by kontynuować tradycję Continentala w nieco mniejszym i skromniejszym wydaniu, ale za to w jeszcze bardziej sportowym stylu. I tak powstał Bentley Continental GT, który przez lata doczekał się kilku wersji i generacji.

Bentley Continental – generacje Continentala

Od 1984 do 2003 roku Bentley Continental występował w wersjach Bentley Continental R, Bentley Continental T i Bentley Continental SC.

Bentley Continental I generacji produkowana była w latach 2003-2011. 
Powstał on jako zupełnie nowa konstrukcja. Bryle nadano lekko zaokrąglony kształt z zachowaniem smukłości i proporcji oraz eleganckiego wnętrza. To tańsze i mniej luksusowe auto marki Bentley, które wydano w kilku wersjach: Continental GTC, Supersports, GTZ i Flying Star.

Bentley Continental (II generacja) produkowana od 2011 do 2018 roku nadal bazowała na płycie D1, którą unowocześniono w stosunku do poprzedniej wersji. Pozwoliło to na powiększenie wnętrza. Model doczekał się również wersji cabrio i supersports.

Bentley Continental III generacji w produkcji jest od 2018 roku. Powstał na całkiem nowej platformie MSB, dzięki czemu zwiększył swoje rozmiary. Konstruktorom udało się jednak zmniejszyć jego ciężar. Modyfikacje dotyczyły zarówno zewnętrznego wyglądu, jak i wnętrza. Dostępny jest w wersji coupé i cabrio.

Bentley Continental – dane techniczne 

Silniki V8 o pojemności od 4 do 6,75 litra i mocy od 365 KM do 550 KM. Silniki V12 o pojemności 6 litrów i mocy od 560 do 710 KM. Model do 2003 roku wyposażony był w 4-biegową automatyczną skrzynię biegów. I generacja miała już 6 biegów, a II i III: osiem.

Bentley Continental – opinie kierowców 

Zdaniem użytkowników to eleganckie, wygodne i zgrabne auto. Czasem zwraca się jednak uwagę na to, że poziom luksusu jest nieco niższy niż u poprzedników.

Bentley Continental - Wiadomości

 • Urząd Skarbowy sprzedał Bentleya. Cena jak w promocji - 101 tysięcy

  Urząd Skarbowy sprzedał Bentleya. Cena jak w promocji - 101 tysięcy

  Wtorek, 14 lutego (15:04)
  Blisko pół roku czekał na nabywcę używany Bentley Continental GT, dla którego nowego właściciela szukał Urząd Skarbowy w Zakopanem. Ostatecznie ktoś zdecydował się na zakup licytowanego...
 • Bentley Continental GTC - co będzie za osiem lat?

  Bentley Continental GTC - co będzie za osiem lat?

  Piątek, 9 września 2022 (17:56)
  Z osiem lat w gamie Bentleya nie będzie już ani jednego auta spalinowego. Jak trudno będzie zastąpić doznania dostarczane przez benzynowe V8 wie każdy, kto miał możliwość przejażdżki...
 • Bentley Mulliner Batur - zapowiedź stylistyki elektrycznych modeli marki

  Bentley Mulliner Batur - zapowiedź stylistyki elektrycznych modeli marki

  Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 (09:04)
  Mulliner, dział Bentleya odpowiedzialny za najbardziej luksusowe projekty, pokazał model, który mimo posiadania silnika spalinowego, ma być zapowiedzią stylistyki elektrycznych modeli...
 • Reklama

 • Bentley Continental GT Mulliner - po prostu "naj"

  Bentley Continental GT Mulliner - po prostu "naj"

  Czwartek, 23 czerwca 2022 (12:00)
  Dla tych, którym zawsze mało marka Bentley przygotowała coś specjalnego. To Bentley Continental GT Mulliner - połączenie najlepszych osiągów i najwyższego luksusu.
 • Bentley wzmocni gamę wersjami S

  Bentley wzmocni gamę wersjami S

  Czwartek, 9 czerwca 2022 (08:16)
  Nowe wersje S będą dostępne w modelach Continental GT i GTC. Charakteryzują się zapewniającym zwinność w ostrych zakrętach systemem Dinamic Ride oraz sportową stylistyką.
 • Bentley Continental GT Mulliner Blackline - jeszcze bardziej wyjątkowy

  Bentley Continental GT Mulliner Blackline - jeszcze bardziej wyjątkowy

  Czwartek, 2 grudnia 2021 (06:50)
  Bentley dołącza do oferty modeli GT Continental oraz GT Convertible specjalną wersję Mulliner Blackline. Czym się ona charakteryzuje?
 • Reklama

 • Bentley Continental GT Speed w spektakularnym filmie

  Bentley Continental GT Speed w spektakularnym filmie

  Piątek, 22 października 2021 (06:30)
  ​Wraz z rozpoczęciem dostaw nowego Continentala GT Speed do klientów, Bentley Motors prezentuje film, pokazujący możliwości samochodu. "Continental Drift" został nakręcony na Sycylii...
 • Robert Lewandowski ma nowe auto. To Bentley Continental GT Speed

  Robert Lewandowski ma nowe auto. To Bentley Continental GT Speed

  Czwartek, 7 lipca 2016 (14:36)
  ​Robert Lewandowski należy do najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Szacuje się, że jego konto co miesiąc rośnie o 4 mln zł.