Wraca Toyota Supra!?

Ta informacja powinna ucieszyć fanów Toyoty. W piątek, 3 czerwca, w urzędzie odpowiedzialnym za ochronę własności intelektualnej na terenie Unii Europejskiej (European Union Intellectual Property Office), przedstawiciele japońskiej marki zastrzegli nazwę Supra. Może to oznaczać, że legendarne sportowe auto wróci wkrótce na drogi Starego Kontynentu!

Przypominamy, że już dwa lata temu Japończycy zastrzegli nazwę Supra w amerykańskim biurze patentowym. Działania te zbiegły się w czasie z nawiązaniem współpracy z BMW. Obie marki zobowiązały się wspólnie opracować nowy samochód o sportowym zacięciu.

Samochód spod znaku BMW otrzyma najprawdopodobniej nazwę Z5 i zastąpi - podstarzały już - model Z4. Działania Toyoty sugerują, że jego techniczny bliźniak ochrzczony zostanie mianem Supry.

Nowa Toyota - najprawdopodobniej - bazować będzie na koncepcyjnym modelu FT-1 zaprezentowanym po raz pierwszy w styczniu 2014 roku na salonie motoryzacyjnym w Detroit.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że bliźniacze modele produkowane będą od 2018 roku w fabryce Magna Steyer w austriackim Grazu. Samochody różnić się będą wizualnie. Za jednostki napędowe odpowiadać ma BMW - Toyota zobowiązała się zaprojektować m.in. hybrydowy układ napędowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | Toyota Supra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy