Wielka akcja serwisowa Porsche. Modele z kilkunastu roczników do poprawki

Amerykański oddział Porsche wzywa do serwisu niemal 200 000 pojazdów wyprodukowanych na przestrzeni 2003 i 2020 roku. Problemem są nieprawidłowo zamontowane elementy reflektorów. Akcja obejmuje m.in. modele Macan i Panamera.

 

Niemiecki producent wzywa do siebie właścicieli 193 000 pojazdów, poruszających się po drogach Stanów Zjednoczonych. Powodem zamieszania jest brak zaślepek zakrywających poziome śruby do regulacji świateł mijania.

Chociaż wspomniana wada fabryczna nie wpływa w żaden sposób na funkcjonalność reflektorów, może doprowadzić do niecelowej zmiany ich ustawienia. To z kolei jest już sporym problemem, biorąc pod uwagę regulacje amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Źle ustawione światła nie tylko nie zapewniają odpowiedniego doświetlenia drogi, ale też mogą oślepić kierowców nadjeżdżających z przeciwka.

Reklama

Które modele wymagają poprawek?

Akcja serwisowa obejmie takie modele, jak Cayenne, Macan, Cayman S oraz Panamera. W grę wchodzą egzemplarze wyprodukowane pomiędzy 2003, a 2020 rokiem. Pojazdy, których dotyczy problem, zostały zidentyfikowane na podstawie zapisów produkcyjnych, ale co ciekawe - wada nie obejmuje wszystkich wariantów i roczników modelowych.

Porsche naprawi problem bezpłatnie

Oczywiście Porsche zobowiązało się wprowadzić wszelkie poprawki bezpłatnie. Pierwsze listy informacyjne dla posiadaczy problematycznych egzemplarzy zostaną wysłane 29 października tego roku. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy usterki dotyczą także samochodów na europejskim rynku.  

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Porsche | akcja serwisowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy