Volkswagen rozpoczyna zdalne aktualizacje swoich modeli

Samochody to już od lat komputery na kołach, które coraz częściej na stałe połączone są z internetem. Volkswagen wykorzysta to, do przesyłania regularnych poprawek i usprawnień.

Zgodnie z zapowiedziami, elektryczne modele Volkswagena z rodziny ID. otrzymają aktualizację oprogramowania, która pobierze i zainstaluje się automatyczne. Pierwsza "łatka" jest już gotowa i zostanie udostępniona w tym miesiącu.

W ramach pierwszej aktualizacji, kierowcy mogą liczyć między innymi na rozszerzenie funkcjonalności ID. Light (listwy świetlnej na podszybiu, która informuje kierowcę na przykład o zagrożeniu lub wskazuje w którą stronę powinien skręcić na skrzyżowaniu), poprawę działania systemów bezpieczeństwa analizujących otoczenie, lepsze wykorzystanie świateł matrycowych, a także zmiany w wyglądzie menu oraz poprawę szybkości i stabilności działania systemu. Volkswagen podkreśla, że zdalne aktualizacje mogą dotyczyć w sumie 35 systemów, zastosowanych w modelach ID.

Jako pierwsi aktualizację otrzymają wybrani właściciele ID.3 (czyli w lipcu). Później będzie ona stopniowo trafiała do pozostałych egzemplarzy oraz do modelu ID.4. Volkswagen planuje udostępniać kolejne "łatki" co kwartał.

***

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy