Reklama

Sportowe hybrydowe BMW (film)

BMW będzie produkować sportowy hybrydowy samochód, którego akumulatory będzie można doładować z gniazdka.

Nowy pojazd będzie bazował na zaprezentowanym na zeszłorocznym salonie we Frankfurcie prototypie o nazwie BMW vision efficentdynamics. Było to auto o sportowej sylwetce (wysokość zaledwie 1,24 m) i architekturze wnętrza 2+2, napędzane 3-cylindrową jednostką wysokoprężną oraz dwoma silnikami elektrycznymi (jeden przy przedniej, drugi przy tylnej osi).

Samochód dysponował mocą łączną 328 KM i przyspieszał do 100 km/h w 4,8 s, przy czym średnie zużycie paliwo miało wynosić mniej niż 3.8 l/100 km.

Baterie zabudowano w osi samochodu, tuż nad podłogą. Auto posiadało możliwość ich ładowania ze standardowego gniazdka sieciowego, proces trwał 2,5 godziny. Pełne naładowanie umożliwiało przejechanie 50 km bez korzystania z jednostki spalinowej, natomiast całkowity zasięg wynosił 700 km.

Reklama

BMW twierdzi, że chociaż sam pojazd był prototypem, to jego cały układ napędowy zbudowano z elementów, które w każdej chwili mogą trafić do produkcji seryjnej. By to udowodnić koncern zorganizował jazdy testowe, które odbyły się w centrum wystawienniczym bawarskiej firmy w Lipsku. Na tor wyjechał lekko zamaskowany samochód, do złudzenia przypominający pojazd pokazany we Frankfurcie. Czy jednak tak będzie wyglądała wersja produkcyjna (prototyp ma np. podnoszone do góry drzwi) na razie nie wiadomo.

BMW nie podało również, kiedy wersja produkcyjna nowej sportowej hybrydy ujrzy światło dzienne.

Wiadomo natomiast, że w fabryce w Lipsku od 2013 roku produkowane będzie pierwsze całkowicie elektryczne BMW. Miejskie autko nazwie megacity będzie miało m.in. nadwozie z włókna węglowego. Można się więc spodziewać, że cena tego pojazdu będzie wyższa niż cen mitsubishi i-miev. Przypomnijmy, że w Polsce pojazd ten kosztuje ponad 160 tysięcy zł...

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochód | Pojazd | sportowe | BMW

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy