Holden Astra. Z Gliwic do Australii!

​Niewiele osób wie, że produkowane w Polsce samochody trafiają na rynek amerykański i australijski. A tak właśnie dzieje się z powstającym w gliwickiej fabryce Opla kabrioletem Cascada, który jako Buick sprzedawany jest w USA, a jako Holden - w Australii.

Teraz do pojazdów, które z Gliwic będą wysyłane do Australii dołącza Astra. Również ten pojazd w kraju kangurów będzie sprzedawany jako Holden.

Pierwsze egzemplarze Holdena Astra trafią do salonów w Australii i Nowej Zelandii w grudniu.

Pierwszy Holden Astra wyjechał już z gliwickiej fabryki. Czerwony samochód napędzany jest benzynowym silnikiem 1.4 Turbo o mocy 150 KM. W ofercie znajdzie się również jednostka 1.6 o mocy 200 KM. Oba silniki współpracują z manualną skrzynią sześciostopniową lub również sześciostopniowym automatem.

Gliwice mają długą tradycję w produkowaniu samochodów australijskich. Już poprzednia generacja Astry była sprzedawana w Australii jako Holden Astra VXR, później oferta została poszerzona o Holdena Cascada. Ponadto Australijczycy mogą kupić produkowaną w Niemczech Insignię - również jako Holden Insignia VXR.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opel Astra
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy