Brennero, MiTo i następca Giulii - nowy model Alfa Romeo co rok

Mały SUV Brennero, w pełni elektryczne MiTo i następca Giulii oraz Stelvio - tak wygląda na najbliższe lata strategia koncernu Stellantis będącego właścicielem marki Alfa Romeo.

Jean-Philippe Imparato, szef Alfa Romeo potwierdził, że do 2030 roku włoska marka ma w planach wypuścić na rynek wiele nowych modeli.

Strategia zakłada, że co rok pojawi się albo całkowicie nowe auto, albo następca produkowanego obecnie modelu.

I tak w tym roku do sprzedaży wchodzi kompaktowy SUV w postaci Tonale a w przyszłym roku zaprezentowany zostanie nieco mniejszy pojazd tego typu o nazwie Brennero, który najprawdopodobniej otrzyma także wersję elektryczną ze 136-konnym elektrycznym silnikiem znanym już z innych aut koncernu Stellantis, jak np. e-Corsa czy e-2008.

Reklama

Nowy model Alfa Romeo co rok i tak do końca dekady

Poza tym można się spodziewać, że w najbliższych latach zadebiutuje kolejne wcielenie modeli Giulia oraz Stelvio a także w ofercie pojawić się może następca nieprodukowanego od 2018 roku MiTo.

W przypadku tego ostatniego auta raczej na pewno będzie to wyłącznie pojazd elektryczny z 5-drzwiowym nadwoziem, które lepiej radzi sobie na rynku, niż warianty 3-drzwiowe wyłącznie w takiej konfiguracji występowało poprzednie MiTo. Ponadto w planach ma być także powrót Alfy Romeo GTV w formie 4-drzwiowego coupe.

Przy okazji warto wiedzieć, że Alfa Romeo chce, aby do 2027 roku każdy model dostępny był w wersji elektrycznej.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alfa Romeo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama