Reklama

Wypożyczonym maserati zjechał po Schodach Hiszpańskich. Usłyszał zarzuty

Jak poinformowała rzymska policja, kierowca, który w tym tygodniu uszkodził Schody Hiszpańskie w Rzymie, został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

37-letni Saudyjczyk w wypożyczonym maserati zjechał po jednym z najsłynniejszych zabytków w Rzymie - Schodach Hiszpańskich. 

Rzym. Zjechał Maserati po Schodach Hiszpańskich

Na policyjnym nagraniu widać, jak maserati wjeżdża w strefę dla pieszych nad schodami w nocy z wtorku na środę. Samochód zjeżdża po kilku stopniach schodów, po czym zatrzymuje się. Następnie ktoś wychodzi z samochodu i sprawdza jego stan.

Kierowcę zatrzymano kilka dni później na lotnisku w Mediolanie, po tym jak chciał oddać wypożyczone Maserati. Policja zidentyfikowała go dzięki nagraniom z monitoringu. Postawiono mu zarzut uszkodzenia zabytku.

Reklama

Schody Hiszpańskie w Rzymie uszkodzone

Samochód spowodował pęknięcia na prawej kondygnacji schodów wznoszącej się z Placu Hiszpańskiego - poinformował w oświadczeniu rzymski urząd ochrony zabytków. Niektóre fragmenty marmuru zostały tymczasowo ponownie przymocowane, aby jak najszybciej umożliwić otwarcie Schodów Hiszpańskich dla ruchu pieszego.

Jak jednak nadmienia konserwator, konieczne będą dalsze prace - pęknięte fragmenty schodów zostaną zastąpione blokami trawertynu, który pod względem właściwości jest zbliżony do marmuru. 

Schody Hiszpańskie to jeden z najsłynniejszych zabytków Rzymu. W 2015 r. przeszły dwuletnią renowację, która kosztowała 1,5 mln euro. Zabytek pojawił się w wielu filmach, m.in. w "Rzymskich wakacjach" z 1953 r. z Audrey Hepburn i Gregorym Peckiem w rolach głównych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maserati | Rzym | Schody Hiszpańskie

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy