Wsiadasz do tramwaju, a tam Makłowicz. Nowość w Krakowie

Na dość niecodzienny pomysł wpadł Urząd Miasta Krakowa. Wkrótce pasażerowie podróżujący wybranymi pojazdami komunikacji miejskiej w stolicy Małopolski będą mogli usłyszeć w nich samego Roberta Makłowicza. Słynny podróżnik kulinarny został lektorem i będzie zapowiadać nazwy przystanków oraz komunikaty.

Robert Makłowicz, znany dziennikarz, youtuber i podróżnik kulinarny już wkrótce zagości w wybranych pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie. Jak poinformowano na oficjalnym profilu stolicy małopolski - Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zawarł z podróżnikiem bezpłatną umowę na wykorzystanie jego głosu w pojazdach Mobilis i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Reklama

Robert Makłowicz w autobusie. Pasażerowie będą zaskoczeni

Charakterystyczny głos Roberta Makłowicza będzie można usłyszeć w trakcie zapowiadania przystanków oraz niektórych komunikatach. Część nagrań została już zrealizowana, a próbki komunikatów możecie zobaczyć poniżej.

Głos Roberta Makłowicza będzie można usłyszeć jesienią tego roku we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w strefie pierwszej - zarówno w autobusach, jak i tramwajach. Jak podkreślił Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie - w drugiej i trzeciej strefie komunikaty wciąż będzie wygłaszał dotychczasowy lektor.

Robert Makłowicz ma nowy samochód. Kosztuje pół miliona złotych.

To nie pierwszy raz, gdy znane osoby zapowiadają przystanki

Co ciekawe, pomysł krakowskich urzędników nie jest niczym nowym. Niemal 10 lat do podobnej współpracy zaproszono znanych krakowskich artystów. Początkowo w pojazdach komunikacji miejskiej można było usłyszeć Annę Dymną, następnie przez kilka miesięcy pasażerom podpowiadał gdzie wysiąść Grzegorz Turnau a w końcu Krzysztof Globisz. W warszawskiej komunikacji można było usłyszeć legendarnego lektora, Tomasza Knapika. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Robert Makłowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy