Wojsko wietrzy magazyny. Na aukcji AMW sprzedaje swój sprzęt za półdarmo

Warto co jakiś czas sprawdzać aukcje organizowane przez Agencję Mienia Wojskowego. Można tam znaleźć sprzęt wycofywany ze służby w polskiej armii oraz policji. Bardzo często na aukcjach są wystawiane pojazdy w bardzo atrakcyjnych cenach.

W jednym z najnowszych postępowań prowadzonych przez AMW pojawiły się samochody ciężarowe oraz auta terenowe. Wśród nich nie zabrakło samochodów przeznaczonych dla kadry dowódców, a nawet motorówki, które okazały się hitem krakowskiego oddziału.

Aukcje AMW - maj 2022. Najciekawsze przedmioty

Tego typu sprzęty pojawiają się na aukcjach bardzo rzadko. Policyjna motorówka Duck-570 została wyceniona na 12 tys. złotych, natomiast druga to Parker RIB 630 z silnikiem Mercury o pojemności 1,7 litra za 19 tys. złotych. Ceny są bardzo atrakcyjne, ale trzeba mieć na uwadze, że w oba sprzęty trzeba będzie zainwestować sporo pieniędzy zanim będzie można nimi bezpiecznie wypłynąć.

Reklama

Duże zainteresowanie przyciągnęła aukcja Mercedesa Klasy G przeznaczonego dla wysokich rangą oficerów. Cena wywoławcza za ten samochód to 60 tys. złotych Wśród samochodów pojawiły się rzadko spotykane Daewoo Musso. Samochód pod koniec lat 90. montowano w Polsce, a później występowało jeszcze pod marką Ssangyong. Auto trafi pod młotek już od ceny 8 tys. złotych.

Na liście pojazdów, które zostaną sprzedane trafiły takie pozycje jak np.: maszyny budowlane, wóz asenizacyjny, autobus sztabowy oraz mobilną salę operacyjną. Oprócz tego można zakupić nietypowe akcesoria, takie jak szczotki lotniskowe.

Aukcje AMW - jak wziąć udział?

Wyprzedaże prowadzone przez Agencję Mienia Wojskowego to przetargi, które co jakiś czas są publicznie ogłaszane. Ogłoszenia o każdym przetargu zamieszczane są zwykle w prasie lokalnej, regionalnej lub krajowej, na co najmniej 14 dni  przed terminem ich przeprowadzenia. Ogłoszenia można znaleźć również w internecie na stronie https://www.amw.com.pl.

W przypadku przetargów pisemnych organizowanych w AMW wadium wynosi  10 proc. ceny wywoławczej. Oczywiście wadium wpłacone przez osoby, które nie wygrały przetargu zostaje zwrócone. Natomiast wadium wpłacone przez zwycięzcę jest zaliczone na poczet ceny nabycia.

Po wygraniu takiego przetargu należy pamiętać o terminowej zapłacie oraz odbiorze pojazdu lub sprzętu, ponieważ za opóźnienie są naliczane kary. Zwykle obowiązek zapłaty następuje najpóźniej w dniu zawarcia umowy sprzedaży.

Przetarg może być zakończony wynikiem negatywnym jeśli nikt nie wpłaci wadium lub żaden z uczestników nie zaoferował co najmniej jednego postąpienia ponad cenę wywoławczą. Po dwóch negatywnie zakończonych przetargach, przedmiot może zostać zbyty w drodze kolejnych postępowań, już z obniżoną ceną wywoławczą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wojsko | aukcje | Agencja Mienia Wojskowego | samochody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy