Rusza produkcja Toyoty C-HR

Toyota uruchomiła dziś produkcję crossovera C-HR w fabryce Toyota Motor Manufacturing Turkey w miejscowości Sakarya w Turcji. Toyota C-HR jest ósmym modelem marki aktualnie produkowanym w Europie, wprowadzającym nowe podejście do segmentu crossoverów.

Linia produkcyjna Toyota C-HR
Linia produkcyjna Toyota C-HRInformacja prasowa (moto)

Nowy model jest trzecim samochodem hybrydowym wytwarzanym w Europie, obok Toyoty Yaris Hybrid budowanej we Francji i modeli Auris oraz Auris Touring Sports produkowanych w Wielkiej Brytanii.

"Toyota C-HR jest naszą odpowiedzią na szybko rosnące zapotrzebowanie na crossovery. To przełomowy model, który naszym zdaniem znajdzie się w czołówce tego segmentu" - powiedział Johan Van Zyl, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe (TME), podczas uroczystości z okazji opuszczenia przez pierwszy egzemplarz linii produkcyjnej TMMT.

Toyota C-HR będzie wytwarzana na tej samej linii produkcyjnej, na której powstają modele Corolla i Verso. To pierwszy pojazd z napędem hybrydowym produkowany w Turcji. - "Hybrydy określają tożsamość Toyoty. Od wprowadzenia pierwszego Priusa w roku 1997 już ponad 9,5 miliona klientów na wszystkich kontynentach przekonało się, że hybrydy są najbardziej ekonomicznymi i przyjaznymi środowisku pojazdami na rynku" - powiedział Moritaka Yoshida, prezes oddziału odpowiadającego za pojazdy średniej wielkości w Toyota Motor Corporation.

C-HR jest pierwszym samochodem Toyoty opartym na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), który będzie produkowany poza Japonią - "TNGA to nasza nowa filozofia tworzenia pojazdów, która znacząco przyczyni się do tworzenia coraz lepszych samochodów. Toyota stopniowo wprowadzi TNGA do wszystkich modeli" - dodał Moritaka Yoshida.

Pracownicy zakładu produkującego Toyotę C-HRInformacja prasowa (moto)

Wraz z rozpoczęciem wytwarzania Toyoty C-HR, całkowity poziom produkcji TMMT wzrośnie ze 150 do 280 tysięcy pojazdów rocznie. W miesiącach poprzedzających uruchomienie produkcji nowego modelu, TMMT zatrudniła 2000 nowych pracowników. Całkowita liczba zatrudnionych to obecnie powyżej 5000 osób. Produkcję zorganizowano w systemie trzyzmianowym. Dodatkowe inwestycje w fabrykę TMMT to około 350 milionów euro, co zwiększa ogólną kwotę inwestycji od otwarcia fabryki w roku 1994  do 1,7 miliarda euro.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas