Policja zatrzymała kierowcę Porsche podejrzewanego o potrącenie kobiety

Policja zatrzymała kierowcę podejrzewanego o uderzenie kobiety na przejściu dla pieszych w Lesznie. 35-letni mężczyzna został ujęty w poniedziałek rano w okolicach Andrychowa. Dopiero po jego przesłuchaniu, śledczy podejmą decyzję o ewentualnych zarzutach.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformował w poniedziałek portal tvn24.pl. Informację potwierdził w rozmowie z PAP podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. Jak mówił, "dziś rano została zatrzymana osoba, na razie podejrzewana o to, że brała udział w tym incydencie".

"Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Lesznie dziś ok. 9. w okolicach Andrychowa w woj. dolnośląskim zatrzymali 35-latka. Mężczyzna został przewieziony do KMP w Lesznie, gdzie obecnie wykonywane są czynności z jego udziałem, mężczyzna jest przesłuchiwany" - powiedział Święcichowski.

Reklama

Dodał, że dopiero po przesłuchaniu mężczyzny, śledczy podejmą decyzję o przedstawieniu mu ewentualnych zarzutów.

Zdarzenie, którego dotyczy sprawa, miało miejsce w ub. tygodniu w Lesznie (woj. wielkopolskie). Na nagraniu opublikowanym przez policję widać, jak kierujący porsche nie chce przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy przechodząca zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz. Następnie wrócił do auta i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem.

Dzień po zdarzeniu została przesłuchana poszkodowana. Policja i prokuratura nie informują na razie o treści zeznań kobiety. Wskutek zajścia poszkodowana doznała lekkich obrażeń.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy