Policja dostała nowe radiowozy. Policjanci nie umieli nimi jeździć

Terenowe Fordy Ranger zdobywają coraz większe powodzenie wśród służb mundurowych. Kilka lat temu dużą partię takich samochodów odebrało wojsko, teraz podobne auta trafiają do funkcjonariuszy policji.

Policjanci z Poznania odebrali dwa oznakowane Fordy Ranger, których przeznaczeniem ma być praca w trudnym terenie. Samochody został zakupiony w głównej mierze dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz ze środków budżetowych Policji.

Fordy Ranger dla policji. Funkcjonariusze przeszli szkolenie

Fordy okazały się na tyle innym sprzętem od dotychczas używanego przez policjantów, że funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu i Ogniwa Konnego KMP w Poznaniu, którzy będą używali Rangerów, przeszli kurs doskonalenia techniki jazdy w trudnym terenie. 

Policyjne Rangery napędzane są przez dwulitrowe silniki Diesla o mocy 213 KM, są wyposażone w napęd na cztery koła, reduktor i opony terenowe.

Reklama

Co potrafią terenowe radiowozy?

Pod okiem doświadczonych instruktorów policjanci poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut. Moduły szkoleniowe pozwalały na zapoznanie się z możliwościami i sposobem działania wszystkich systemów wsparcia kierowcy w trudnym terenie. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek.

Dzięki temu, niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie się policjantom zmierzyć w codziennej służbie, będą mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Auta będą wykorzystywane w miejscach, do których dotarcie normalnym radiowozem byłoby niemożliwe.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | Ford Ranger

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama