Phaeton, A6 i klasa C. Warszawa zlicytuje odholowane auta

Władze Warszawy kolejny już raz wystawiają na sprzedaż odholowane z ulic stolicy pojazdy. Tym razem zlicytowanych zostanie 16 samochodów osobowych, po które właściciele nie zgłosili przez pół roku, w efekcie czego auta przeszły na własność miasta.

Wyjaśnijmy - pod młotek nie trafią chociażby auta odholowane spod zakazu parkowania, w myśl art. 130a Prawa o Ruchu Drogowym. W przypadku licytacji chodzi o pojazdy usunięte z dróg na mocy art. 50a Prawa o ruchu drogowym. To samochody pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie pojazdy usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na tzw. parkingi depozytowe, gdzie czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru.

Porzucone auta problemem Warszawy?

Zarząd dróg miejskich w Warszawie przypomina, że tylko w 2020 roku ze stołecznych ulic usunięto na polecenie służb 10 626 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i 1 978 wraków. W zeszłym roku było to odpowiednio: 12 213 i 1 816 pojazdów. W zaledwie dwa miesiące bieżącego roku na parkingi depozytowe trafiły już 1783 pojazdy odholowane za nieprawidłowe parkowanie i 326 "wraków".

Reklama

Do jesieni 2021 roku auta, których nikt nie zdecydował się odebrać, trafiały na złom. W większości przypadków były to pojazdy zdekompletowane, których na drogi nie przywróciłby nawet generalny remont. Od tej reguły zdarzają się jednak wyjątki, więc jesienią ubiegłego roku, w drodze postępowania przetargowego, zorganizowano pierwszą licytację 8 przejętych przez miasto samochodów. 7 z nich znalazło nowych właścicieli, a do kasy miasta trafiło w sumie 92 tys. 700 zł.

Tym razem pod młotek trafi 16 pojazdów, w tym jeden wystawiony powtórnie.

Największe zainteresowanie fanów motoryzacji wzbudzają najpewniej wystawione na licytację: Audi A6, Chrysler PT Cruiser i Volkswagen Phaeton. Co ciekawe wszystkie mają pod maską silnik benzynowy. W najlepszym stanie - przynajmniej w teorii - powinien być Chrysler z rocznika 2005. Jego szacunkowy przebieg to 170 tys. km. Widoczne na zdjęciach Audi A6 wyprodukowano w roku 1997. Szacunkowy przebieg pojazdu określono na 380 tys. km. W przypadku Volkswagena Phaetona mowa o aucie z rocznika 2003 wyposażonym w instalację gazową. Jego szacowany przebieg to 300 tys. km.  

Warszawski ZDM czeka na oferty do 22 marca do godziny 14. Samochody oglądać można w dniach 14-18 marca i 21 marca w godzinach 10-13 na terenie bazy ZDM przy ul. Gołdapskiej 7 po uprzednim uzgodnieniu z pracownikami ZDM.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ZDM Warszawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy