Nowy Peugeot E-3008 oficjalnie. Francuzi pokazali nową generację

Od światowej premiery nowego Peugeota E-3008 dzieli nas już tylko kilka dni. W oczekiwaniu na rynkowy debiut Francuzi postanowili podgrzać atmosferę i zaprezentować oficjalne zdjęcia SUV-a nowej generacji. Trzeba przyznać, że projektanci znad Sekwany znają się na tworzeniu ponadczasowych sylwetek, jak mało kto.

Nowy Peugeot E-3008 zaprezentowany

Premiera nowego Peugeota E-3008 zbliża się wielkimi krokami. Za kilka dni poznamy wszystkie szczegóły i specyfikację nowego SUV-a, ale zanim przyjdzie pora na konkrety, przyjrzyjmy się francuskiej nowości. Producent znad Sekwany uchylił rąbka tajemnicy i opublikował kilka oficjalnych zdjęć.

Nowy Peugeot E-3008. Styliści się popisali

Projektanci dali czadu. Nowy Peugeot E-3008 to SUV typu fastback, który będzie przyciągał spojrzenia jeszcze długo po debiucie. Nowa generacja SUV-a została zaprojektowana na nowej, modułowej platformie koncernu Stellantis STLA Medium, przeznaczonej wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Oznacza to, że nowy model nie doczeka się wariantu spalinowego - podobnie jak nowa odsłona modelu 5008.

Reklama

Nowy Peugeot E-3008 oficjalnie. Szczegóły już niebawem

Zgodnie z zapowiedziami nowy Peugeot E-3008 debiutuje w drugiej połowie 2023 roku i jeżeli nic się nie zmieniło od ostatnich doniesień producenta, auto będzie oferowane w trzech wersjach napędowych - w tym dwusilnikowej z napędem na cztery koła. Producent wielokrotnie deklarował, że zasięg elektryczny samochodów zbudowanej na nowej platformie ma sięgać nawet 700 km

Samochód zostanie zaprezentowany 12 września 2023 roku w Sochaux (Francja), w historycznej i całkowicie zmodernizowanej fabryce, w której będzie też produkowany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Peugeot 3008
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy