Nowe Wranglery dla Straży Granicznej

Straż Graniczna odebrała kolejną partię samochodów terenowych; 32 jeepy wranglery w wersji sahara trafią do trzech oddziałów SG - poinformowała w środę rzeczniczka prasowa komendanta głównego SG por. Agnieszka Golias. Łącznie za 60 aut Straż Graniczna zapłaciła 14,5 mln zł.

Jak przekazała Komenda Główna Straży Granicznej, odebrane właśnie jeepy to już druga partia z 60 kupionych przez Straż Graniczną samochodów. Łączna wartość tego zakupu to 14,5 mln zł. Zakup sfinansowano z pieniędzy pochodzących z programu modernizacji służb mundurowych. 

Rzeczniczka prasowa komendanta głównego SG por. Agnieszka Golias przypomniała, że pierwsze pojazdy zostały odebrane po koniec listopada. 28 aut trafiło do czterech oddziałów Straży Granicznej: Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego i Karpackiego.   Kolejna partia, tym razem 32 samochodów, trafi do trzech oddziałów SG. 16 aut otrzyma Nadbużański Oddział SG, 13 - Bieszczadzki Oddział SG, a trzy samochody zostaną przekazane do Morskiego Oddziału SG.

Reklama

"Zakupione przez formację samochody to profesjonalne pojazdy do jazdy terenowej. Auta są wyposażone w silniki benzynowe o mocy 272 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, sprzężone z 8-stopniową skrzynią biegów" - poinformowała por. Agnieszka Golias.   Jak wskazała, auta posiadają certyfikat "TrailRated" "co oznacza, że zaliczyły szereg wymagających testów sprawdzających ich możliwości w ciężkich warunkach topograficznych".  

"Jeepy idealnie sprawdzą się w służbie do patrolowania trudno dostępnych, również górzystych terenów przygranicznych. Auta gwarantują wyjątkową stabilność i precyzję podczas szybkiego pokonywania nierównych zakrętów na najtrudniejszych bezdrożach oraz podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych" - przekazała Golias. 

Jak przekazała SG, samochody wyposażone są m.in. w pełne oświetlenie LED, tempomat, czujniki parkowania i kamerę cofania, a także system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu. Posiadają również wyciągarkę do samodzielnego wydobywania się z trudnego terenu.   Łączny koszt zakupu to 14,5 mln zł.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama