Nowa fabryka Volkswagena we Wrześni. 2300 etatów

Nowa generacja Volkswagena Crafter będzie produkowana w Polsce, w nowym zakładzie, który zostanie wybudowany we Wrześni - ogłosił niemiecki koncern podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w Poznaniu.

W Polsce powstanie nowa fabryka
W Polsce powstanie nowa fabrykaInformacja prasowa (moto)

Uczestniczył w niej wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Nowa fabryka zatrudni przynajmniej 2300 osób i rozpocznie działalność w drugiej połowie 2016 roku.

Zakład we Wrześni będzie drugą polską fabryką Volkswagena. Pierwsza zlokalizowana jest w Poznaniu i produkuje dostawczy model Caddy.

- Nasze doświadczenia związane z produkcją samochodów w Polsce są doskonałe. Okolice Wrześni oferują idealne warunki dla biznesu, zarówno pod względem infrastruktury, jak i rąk do pracy - powiedział dr Eckhard Scholz, rzecznik zarządu Volkswagen Commercial Vehicles, działu koncernu zajmującego się samochodami użytkowymi.

Przedstawiciele Volkswagena zwrócili uwagę na wiele korzyści, które przyniesie bliskość obu fabryk. Dotyczą one logistyki, ale również współpracy z poddostawcami czy lokalnego rynku pracy, na którym znajdują się osoby z odpowiednim doświadczeniem.

Nowa fabryka we Wrześni będzie zajmować powierzchnię 220 hektarów. Będzie do kompletny zakład obejmujący linię produkcyjną nadwozi, lakiernię i finalny montaż. Budowa rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a pierwsze Craftery opuszczą bramę fabryki w czwartym kwartale 2016 roku.

Informacja prasowa (moto)

Fabryka we Wrześni będzie jedyną produkującą przyszłą generację Craftera. Roczna produkcja ma wynosić 85 tys. samochodów w różnych wersjach nadwoziowych.

Informacja prasowa (moto)

Volkswagen produkuje samochody w Polsce od 1993, gdy powstała spółka joint-venture w zakładami Tarpan w Poznaniu. W 1997 roku zakład stał się własnością Volkswagen Commercial Vehicles. Obecnie poznańskiej fabryce pracuje ponad 6500 osób, które w zeszłym roku wyprodukowały ponad 170 tys. samochodów.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas