ITD szuka inspektorów do pracy. Ile można zarobić i jakie są wymagania?

W całej Polsce ITD poszukuje kandydatów na inspektorów. Wiemy, ile można zarobić w takiej pracy i jakie wymagania formalne trzeba spełnić, aby ubiegać się o takie stanowisko.

Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego prowadzą aktualnie nabór na stanowiska aplikantów, którzy po przejściu specjalistycznego kursu i zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego II stopnia rozpoczną pracę na etacie w jednym z oddziałów ITD.

Wśród niezbędnych wymagań przedstawionych kandydatom znalazł się wymóg posiadania co najmniej średniego wykształcenia potwierdzonego egzaminem maturalnym, ale też niezbędne jest prawo jazdy co najmniej kategorii B.

Ważny jest też wiek kandydatów, którzy muszą mieć ukończone 23 lata na dzień 7 listopada 2022 roku (w przypadku XXI edycji naboru) lub 5 grudnia 2022 (w przypadku XXII edycji naboru).

Reklama

Ponadto osoby ubiegające się o pracę w ITD muszą posiadać polskie obywatelstwo, korzystać z pełni praw publicznych i nie mogą być skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

ITD szuka inspektorów do pracy. Jakie są zarobki?

Dodatkowym atutem dla osób aplikujących do ITD będzie ukończenie wyższych studiów oraz posiadanie prawa jazdy na motocykl (kategoria A) oraz ciężarówkę (kategoria C).

Ponadto wśród dodatkowych wymagań jest m.in. znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego na poziomie B1 a także wcześniejsze w pracy w doświadczenie w administracji publicznej lub posiadanie uprawnień diagnosty samochodowego.

W trakcie kursu specjalistycznego zajęcia teoretyczne odbywać się będą w ośrodku szkolenia ITD w Radomiu. W przypadku części praktycznej przewidziane są także zajęcia wymagające wysiłku fizycznego. Dodatkowo podczas aplikanci będą uczestniczyć w prawdziwych kontrolach drogowych prowadzonych przez doświadczonych inspektorów.

Wynagrodzenie zasadnicze na stanowisku aplikanta w okresie odbywania kursu wynosi 3 251,14 zł brutto plus ewentualny dodatek stażowy. Ponadto uczestnik takiego kursu na czas pobytu w ośrodku ma zagwarantowane wyżywienie, zakwaterowanie oraz materiały szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu na rozpoczęcie i zakończenie szkolenia.

Pensja plus dodatek stażowy oraz pakiet socjalny

Osoby ubiegające się o etat w ITD, które po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu zaczną pracę na stanowisku inspektora transportu drogowego, mogą liczyć na pensję w wysokości około 4000-4200 zł brutto.

Przykładowo wynagrodzenie zasadnicze w Oddziale Wydziału Inspekcji w Lesznie ustalono na 4267,12 brutto, natomiast w Wydziale Inspekcji w Gdańsku młodszy kontroler transportu drogowego zarobi nie mniej niż 4 098,48 zł brutto.

Do tego Inspekcja Transportu Drogowego przyznaje dodatek za wysługę lat od 5 do 20 proc. wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy.

Można także liczyć na pakiet socjalny obejmujący dofinansowanie do biletów na imprezy kulturalne oraz zajęcia sportowe lub wypoczynek pracownika i dziecka pracownika.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Inspekcja Transportu Drogowego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy