Azjatycki gigant zainwestował w Polsce. Będą nowe miejsca pracy

Jeden z największych producentów części motoryzacyjnych na świecie, otworzył w województwie lubuskim wielką fabrykę. We wrześniu azjatycka firma Minth Group rozpoczęła w Szprotawie produkcję podwozi i komponentów dla aut elektrycznych dla marki Mercedes-Benz. Docelowo w zakładzie ma pracować blisko 500 osób.

Chiński gigant inwestuje w Polsce. Co będzie produkował?

Kolejny Chiński koncern zainwestował w Polsce ogromne pieniądze. Jak poinformowała Gazeta.pl, azjatycki gigant - firma Minth Group - uruchomiła w Szprotawie (woj. lubuskie) fabrykę komponentów i seryjnych płyt podwozia dla aut elektrycznych, jednego ze swoich największych klientów - grupy Mercedes-Benz AG. 

Fabrykę postawili w rok. Będzie w niej pracować 500 osób

Na ten moment w zakładzie pracuje już 70 osób, jednak docelowo zatrudnionych ma być blisko 500 pracowników. Wybudowanie fabryki zajęło niespełna rok - dokładnie 23 września ub. roku uroczyście podpisano list intencyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu.

Wielka fabryka w Szprotawie. Ile to kosztowało?

Reklama

Jak poinformował koncern, wybudowanie nowoczesnego zakładu w Szprotawie (woj. lubuskie), wraz z częścią magazynową i potrzebnym zapleczem, pochłonęło nieco ponad 80 mln euro (ok. 370 mln złotych). Całość ma blisko 50 tys. m kw. i obejmuje powierzchnię 12 hektarów. Zaraz za zakładem w miejscowości Wiechlice niebawem powstanie także hotel dla personelu i gości.

Minth Group to gigant. Ma ponad 50 zakładów na całym świecie

Nowa fabryka na zachodzie Polski jest jedną z 50 zakładów azjatyckiego giganta. Nie powinno to dziwić, bowiem firma Minth Group jest jednym z największych producentów części na całym świecie. Chińczycy od lat współpracują z markami premium tj. Porsche, BMW, Volvo, Audi czy Mercedes-Benz. Fabryki firmy Minth są ulokowane w Azji, Europie, a także Ameryce Północnej. Minth Group zatrudnia łącznie ponad 18 tys. osób na całym świecie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fabryka | Mercedes-Benz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy