Toyota Supra na przeźroczystych kołach? Czego się nie zrobi dla wyświetleń

Myśleliście, że w świecie motoryzacyjnym już nic was nie zaskoczy? To co powiecie na fakt, że jeden z użytkowników TikToka postanowił zamontować cienkie, przeźroczyste i niemalże szklane koła do Toyoty Supry Mk4? Gdyby tego było mało, tak zmodyfikowanym autem udał się na drogę.

Twórcy internetowi wielokrotnie już udowadniali, że w pogoni za zasięgami stać ich na wiele. Nawet na wysadzenie w powietrze własnego auta. Chociaż użytkownik TikToka o nazwie @rota.do.caos nie sięgnął po aż tak radykalne środki, jego pomysł wciąż wydaje się... mocno niecodzienny.

Drogocenna Supra na "szklanych kołach"

Mężczyzna zdecydował się bowiem wymontować oryginalne koła ze swojej drogocennej Toyoty Supry Mk4, a na ich miejsce wstawić cienkie przezroczyste, okrągłe tarcze. Chociaż w podpisie widniejącym pod materiałem możemy przeczytać, że są to "szklane koła" w rzeczywistości jednak zostały wykonane z bardziej odpornego materiału - prawdopodobnie akrylu. 

Reklama

Biorąc pod uwagę masę całkowitą Supry wynoszącą ok 1500 kg, prawdziwe szkło roztrzaskałoby się natychmiastowo. Autor przeźroczyste tarcze montuje natomiast na pełnowymiarowej piaście, a całość przykręca śrubami. Gdyby tego było mało, tak zmodyfikowanym samochodem wyjeżdża na drogę.

Wszystko dla zasięgów

Jak można zaobserwować na filmiku, pojazd ma niemałe problemy z przyczepnością. Z uwagi na niewielką szerokość przeźroczystych tarcz, całość przypomina bardziej jazdę na łyżwach. Pomimo tego jednak, samochód zdaje się poprawnie reagować na ruchy kierownicą.

Możecie rzecz jasna zapytać - po co w ogóle robić takie modyfikacje? Odpowiedź jest prosta - dla zasięgów. Chociaż takie nagrania z reguły nie niosą za sobą żadnej wartości, wciąż spełniają swoje zadanie, jako ciekawostki i generatory wyświetleń w mediach społecznościowych. Nierzadko także wywołują sporą dyskusję w komentarzach. W przypadku powyższej Supry, bez wątpienia się to udało.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Supra | internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy