Reklama

The Grand Tour powraca z nowym sezonem. Kiedy premiera pierwszego odcinka?

Amazon opublikował w internecie zwiastun najnowszego odcinka specjalnego zatytułowanego „A Scandi Flick”. Pojawiła się też informacja na temat daty jego emisji. Ekipa The Grand Tour zabierze nas tym razem do Skandynawii.

Ekipa The Grand Tour wraca i najwyraźniej jest w formie. W zwiastunie opublikowanym przez Amazon nie brakuje pięknych skandynawskich krajobrazów, jazdy bokiem po lodzie oraz oczywiście wygłupów prezenterów. 

"A Scandi Flick", czyli The Grand Tour w Skandynawii

Zgodnie z tym, co zaprezentowano w filmie promocyjnym odcinek, po Skandynawii prezenterzy będą poruszać się Audi RS4, Subaru Imprezą WRX STI i Mitsubishi Lancer Evo VIII.

W zwiastunie pojawia się również moment przed wypadkiem Jamesa Maya, o którym niedawno pisaliśmy. Podczas jazdy w tunelu na terenie niegdysiejszej bazy norweskiej marynarki wojennej, prezenter za późno zaczął hamować i w efekcie z prędkością 120 km/h uderzył w ścianę. Prezenter uskarżał się m.in. na ból pleców i szyi. W efekcie trafił do szpitala. Przez pewien czas May był wyłączony z pracy na planie.

Reklama

Nazwa odcinka "A Scandi Flick" nawiązuje do sposobu wprowadzenia samochodu w poślizg, tzw. "złamania", na prostej, podczas dojazdu do zakrętu. Dobrze wykonany manewr pozwala płynnie, poślizgiem wejść i pokonać zakręt.

Odcinek z wyprawy Clarksona, Hammonda i Maya po Skandynawii trafi na ekrany już 16 września. 

The Grand Tour w Polsce

Przypomnijmy, że jeden z odcinków nowego sezonu został nakręcony w Polsce. Po raz pierwszy prezenterzy The Grand Tour zostali zauważeni na terminalu portowym w Gdyni. Zdjęcia do programu realizowane były również na terenie Westerplatte, a także ulic Długi Targ i Długiej w Gdańsku.

Następnie Clarkson, May i Hammond udali się do Poznania. Ten ostatni na Torze Poznań rozbił samochód. W trakcie przejazdu wyleciał z toru na jednym z zakrętów i wjechał w barierę z opon. Na szczęście nie odniósł obrażeń i ekipa mogła kontynuować zdjęcia.

Na trasie prezenterów znalazł się także Żagań (zwiedzili tam m. in. Muzeum Obozów Jenieckich), Świebodzin (nagrywano ogromny pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata), Pustynia Błędowska i Kraków. Oczywiście niemal w każdym miejscu słynnemu trio towarzyszyła grupa fanów. Po zakończeniu nagrań w naszym kraju, Clarkson, Hammond i May mieli udać się na Słowację. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Grand Tour | Polska | Skandynawia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy