Reklama

Robert Lewandowski będzie jeździł Cuprą. Auf Wiedersehen, Audi

Robert Lewandowski zmieni nie tylko klub, ale też samochód służbowy. Jako zawodnik FC Barcelony będzie poruszał się autem marki Cupra. Wcześniej mógł korzystać z aut oferowanych przez Audi.

Audi, Cupra... Co klub, to inne auta służbowe?

Zmiana klubu piłkarskiego nie wiąże się tylko z przeprowadzkami, nauką języka, czy dostosowywaniem się do nowego otoczenia. Innymi aspektami piłkarskiego życia, które w takiej chwili ulegają zmianom, są też takie kwestie, jak choćby nowy samochód służbowy. Różne kluby współpracują z różnymi producentami. Umowy mają zazwyczaj charakter wieloletni.

Robert Lewandowski będzie jeździł Cuprą. Służbowo

Dotychczas Robert Lewandowski, jako zawodnik Bayernu Monachium, mógł korzystać z samochodów marki Audi. Współpraca między klubem i producentem trwa już wiele lat - dwie niemieckie marki działają ze sobą od 2002 roku. Od tamtej pory współpraca jest sukcesywnie przedłużana. Ma potrwać co najmniej do 2029 roku. Więź między klubem a producentem samochodów jest jeszcze mocniejsza, ponieważ Audi to także udziałowiec Bayernu.

Reklama

W efekcie tej współpracy piłkarze (w tym Robert Lewandowski) oraz działacze niemieckiego klubu otrzymali w zeszłym roku od Audi nowe auta służbowe. W ręce m. in. Kinglseya Comana, Leroya Sane, Leona Goretzki, Serge'a Gnabry'ego i Roberta Lewandowskiego trafiły Audi e-tron GT i RS e-tron GT. Przekazanie w sumie 15 samochodów odbyło się w Audi Driving Experience Center w Neubergu nad Dunajem. Elektryczne e-trony GT mają silnik o mocy 476 KM i momencie obrotowym równym 630 Nm. Wersja RS to moc 598 KM i moment równy 830 Nm.

Robert Lewandowski będzie jeździł Cuprą. Jakim modelem?

Teraz nastąpią zmiany. Robert Lewandowski musi pożegnać się z Audi. Partnerem FC Barcelony od 2019 roku jest marka Cupra. W pewnym sensie Lewandowski pozostaje w tym samym motoryzacyjnym uniwersum, ponieważ Cupra i Audi należą do tego samego koncernu - Volkswagena. Ciekawostką jest to, że Cupra zastąpiła właśnie Audi, które współpracowało z Barceloną ponad 10 lat.

Oficjalnym samochodem klubu jest Cupra Formentor. W najwyższej wersji wyposażeniowej VZ5 można znaleźć silnik 2,5 TSI, generujący 390 KM. Współpracuje on z 7-biegową automatyczną skrzynią DSG. Do setki rozpędza się w 4,2 s., a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Audi | Cupra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy