Audi e-tron GT

Wtorek, 6 grudnia 2022 (11:59)
Audi e-tron GT jest elektrycznym samochodem osobowym klasy wyższej, oferowanym od 2020 roku. To pierwszy model e-tron produkowany przez niemieckie zakłady w Heilbronn, a nie, tak jak inne, w Belgii.
Audi e-tron GT - najważniejsze informacje
Audi RS e-tron GT /materiały prasowe

Audi e-tron GT - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2020

Audi e-tron GT jest elektrycznym samochodem osobowym klasy wyższej, oferowanym od 2020 roku. To pierwszy model e-tron produkowany przez niemieckie zakłady w Heilbronn, a nie, tak jak inne, w Belgii.

Historia Audi e-tron GT

Prototyp auta Audi e-tron GT Concept zaprezentowano w Los Angeles w 2018 roku. Model produkcyjny pokazano już dwa lata później.

Audi e-tron GT – generacje

Auto jest następcą samochodów Audi e-tron i Audi e-tron Sportback. W roku 2020 miała miejsce prapremiera modelu produkcyjnego. Samochód występuje w 2 wersjach: e-tron GT Quattro i e-tron GT RS.

Audi e-tron GT – dane techniczne

Audi e-tron GT charakteryzują wyraźnie zarysowane nadkola, agresywna stylizacja reflektorów i duża, heksagonalna atrapa chłodnicy. Łagodnie opadającą linię dachu zwieńczyły jednoczęściowe, strzeliste lampy połączone świetlistym pasem. Auto otrzymało podzespoły samochodu Porsche Taycan. Pomimo sportowej sylwetki jest 4-drzwiowym sedanem.

Obie wersje auta napędzają bateria o pojemności 93,4 kWh i dwa silniki elektryczne. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a sprint do 100 km/h zajmuje GT Quattro 4,1 sekundy. Odmiana RS dysponuje mocą 598 KM, a 100 km/h rozwija po 3,3 sekundy. Optymalne właściwości aerodynamiczne zapewniają dobrze dobrany kształt nadwozia i niski poziom oporu powietrza.

Audi e-tron GT – opinie kierowców

Auto cieszy się opinią szybkiego, wygodnego gran turismo. Dodatkowo użytkownicy chwalą jego wygląd, mówiąc, że z pewnością nie przejedzie ulicą niezauważony. Dobre wrażenie dopełnia dopracowane, luksusowe wnętrze. Jedynym minusem zgłaszanym jest wysoka cena.

Audi e-tron GT - Wiadomości

 • Audi RS e-tron GT – świetny elektryk, tylko dla kogo?

  Audi RS e-tron GT – świetny elektryk, tylko dla kogo?

  Niedziela, 14 maja (10:50)
  Czasy, gdy samochody elektryczne miały osiągi na poziomie Tico, a ich baterie potrafiły się rozładować, jeśli w drodze z pracy do domu poniosła nas fantazja i pojechaliśmy jeszcze na...
 • Audi e-tron Grand Tour - w poprzek elektrycznej Europy

  Audi e-tron Grand Tour - w poprzek elektrycznej Europy

  Wtorek, 11 października 2022 (09:27)
  Zgłębiając tajniki elektromobilności, koncentrujemy się na naszym polskim rynku, z rzadka doświadczając jej w zagranicznym wydaniu. Kiedy zatem pojawiła się okazja osobistego skosztowania...
 • Auto elektryczne jest dobre na każdą okazję?

  Auto elektryczne jest dobre na każdą okazję?

  Poniedziałek, 20 grudnia 2021 (06:50)
  Elektromobilność to bez wątpienia jeden z najbardziej gorących tematów związanych ze współczesną motoryzacją. Ma ona swoich zdeklarowanych, niekiedy bezkrytycznych zwolenników, ma i...
 • Reklama

Audi e-tron GT - Zdjęcia