Reklama

Okazja za 5 milionów euro

Jest czarny, szybki i wygląda jak krzyżówka batmobila z czymś bliżej nieokreślonym.

Na liczniku ma nieco ponad 9 tys. mil i chociaż dystans ten pokonał na przestrzeni trzech lat, raczej nie można powiedzieć, by jeżdżony był delikatnie... Mimo to, jest podobno w świetnym stanie technicznym i czeka na nowego nabywcę u jednego z dealerów z siedzibą w Tyrolu. Co w tym nadzwyczajnego? Teoretycznie nic.

Spieszymy jednak wyjaśnić że mowa o exelero - jedynym egzemplarzu sportowego Maybacha wykonanym w 2005 roku na zamówienie firmy Fulda. Samochód napędzany jest 12-cylindrowym benzynowym biturbo o mocy 690 KM, który rozpędza go do prędkości 350 km/h. Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 4,4 sekundy.

Reklama

Samochód może być twój już za 7,8 miliona dolarów, czyli ok. 5 milionów euro. Przypominamy, że kondycja marki Maybach mocno kuleje. Firma wyraźnie nie może znaleźć sobie miejsca w świecie zdominowanym przez marki z dużo większą tradycją, jak chociażby Rolls Royce. Mercedes poważnie zastanawia się nad wycofaniem jej z rynku. A może z pomocną dłonią przyjdą Chińczycy lub Hindusi...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krzyżówka | Bliżej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy