Nie cackają się ze źle zaparkowanym samochodem. Boli od samego patrzenia

W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym źle zaparkowany samochód przetransportowany jest na lawetę za pomocą wózka widłowego.

Źle zaparkowany samochód przetransportowany... wózkiem widłowym

Źle zaparkowane samochody są problemem na całym świecie. Kierowcy zostawiają swoje auta w takich miejscach niedozwolonych, utrudniając życie innych. W Chinach "opracowano" nową metodę radzenia sobie z problemem nieprawidłowo zaparkowanych aut. Potrzeba jedynie lawety i... wózka widłowego. 

W mediach społecznościowych udostępniono nagranie, na którym widać wózek widłowy podjeżdżający pod zaparkowanego Mercedesa klasy A w wersji sedan. Następnie podnosi samochód i przewozi go na ustawioną nieopodal lawetę.

W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że widzimy dość nietypową kradzież auta. Na filmie widać jednak mężczyzn w kamizelkach, którzy najprawdopodobniej są funkcjonariuszami lokalnej policji. Laweta z kolei ma na dachu włączone "koguty". O kradzieży raczej nie ma mowy.

Reklama

Transport wózkiem widłowym może doprowadzić do uszkodzeń samochodu

Można stwierdzić, że cały proces przetransportowania pojazdu przebiega szybko, ale tak naprawdę raczej nikt nie przejmuje się stanem i ewentualnymi uszkodzeniami auta. Znajdujący się na widłach wózka samochód cały czas sprawia wrażenie, jakby zaraz miał spaść. Ale to nie wszystko.

Przewożenie samochodów za pomocą wózka widłowego może prowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń dotyczących oczywiście podwozia auta. Szczególnie narażona jest na to podłoga, na której pojazd opiera się w momencie transportu w taki sposób, jak ten przedstawiony na nagraniu, zagrożone są również progi. 

Chińczycy mają jednak niewielkie szanse na uzyskanie odszkodowania od państwa...

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wózek widłowy | samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy