Mapy Google wypłowiały. Użytkownicy są wściekli i protestują

Google stale aktualizuje swoją aplikację z mapami. Teraz amerykański gigant postanowił zmienić szatę graficzną, a to nie spodobało się użytkownikom.

Google zmienił szatę graficzną Map

Aplikacja Google Maps cieszy się olbrzymim zainteresowaniem kierowców. Jest prosta w obsłudze i darmowa, a przy tym oferuje wiele różnych funkcji i jest stale udoskonalana. Obecnie kierujący oprócz "standardowego" prowadzenia z punktu A do punktu B mają możliwość m.in. wyboru trasy alternatywnej, wyboru "zielonej trasy", dzięki której mamy zużywać mniej paliwa i w konsekwencji emitować mniej zanieczyszczeń. Od niedawna kierowcy w Polsce mogą też skorzystać z funkcji informowania o ograniczeniach prędkości na danej trasie, a także optymalizacji ze względu na napęd samochodu. 

Reklama

Teraz amerykański gigant postanowił odświeżyć szatę graficzną. W efekcie mapy wyglądają, jakby wyblakły.

Mapy Google wypłowiały

Najbardziej zmieniły się same drogi. W poprzedniej wersji aplikacji autostrady, ekspresówki oraz większe ulice w miastach oznaczone były żółtym kolorem. Mniej ważne trasy natomiast miały biały kolor. Wskutek aktualizacji te pierwsze mają teraz kolor szary. Drugie również, choć w tym przypadku jest on znacznie jaśniejszy. Pozostałe obszary również otrzymały nową kolorystykę. Wyróżniają się tutaj szczególnie zbiorniki wodne, które z niebieskich stały się teraz niebiesko-zielone. 

Mocniejszym kolorem oznaczone są natomiast trasy, którymi zgodnie ze wskazówkami nawigacji, powinniśmy się poruszać. W zależności od natężenia ruchu mają one kolor czerwony, żółty lub granatowy. Trzeba przyznać, że zmiany nie są znaczące, choć zauważalne na pierwszy rzut oka. Teoretycznie jednak zmiana nie powinna jakoś znacząco wpływać na użytkowanie aplikacji.

Użytkownicy nie są zadowoleni ze zmian

Wielu użytkownikom jednak nowa oprawa graficzna nie przypadła do gustu. Według nich Mapy stały się mniej przejrzyste. Ponadto pojawiają się głosy, że amerykański gigant powinien powrócić do poprzedniej szaty graficznej. W komentarzach w mediach społecznościowych pojawiają się dodatkowo stwierdzenia, że Google stara się upodobnić swoje mapy do aplikacji Apple Maps.

Warto w tym miejscu dodać, że nie wszyscy mogą jeszcze skorzystać z aplikacji w nowej szacie graficznej. Wynika to z faktu, że Google, jak to zwykle bywa, wprowadza nowości etapami. Część użytkowników mogła skorzystać z aplikacji w nowej kolorystyce już od końca sierpnia, dla innych dostępna jest stara (dobra?) wersja. 

Jednak zmienione mapy już wkrótce pojawią się na wszystkich komputerach oraz na telefonach z systemami iOS i Android. Trzeba jednak zaznaczyć, że pobranie aktualizacji nie oznacza od razu otrzymania nowej szaty graficznej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Nawigacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy