Każdy chciałby mieć auto Jamesa Bonda, ale właśnie zostało sprzedane. Cena robi wrażenie

Kultowy samochód Jamesa Bonda, którego dotychczasowym właścicielem był sam Sean Connery, został sprzedany na aukcji. Anonimowy klient zapłacił 2,4 miliona dolarów za niezwykły model Astona Martina DB5. To więcej niż się spodziewano.

 

  • Produkowany od 1963 roku Aston Martin DB5 był pierwszym słynnym samochodem Jamesa Bonda. 
  • Wyjątkowy na swoje czasy model o charakterystycznej sylwetce, na długie lata stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów w historii kinematografii. 

Nie dziwi zatem, że w pewnym momencie podobny pojazd postanowił sobie sprawić sam Sean Connery, który przez lata wcielał się postać słynnego agenta 007. Chociaż kupiony przez aktora model pochodził z 1964 roku i nie posiadał "filmowych gadżetów", wciąż mógł się pochwalić m.in. lakierem Snow Shadow Grey - dobrze znanym z wielkiego ekranu.

Reklama

Po śmierci legendarnego aktora, pojazd trafił na sprzedaż za pośrednictwem słynnego portalu aukcyjnego Broad Arrow Auctions. Jak można było wyczytać z opublikowanych w serwisie informacji - pojazd charakteryzował się dobrym stanem i niedawno przeszedł gruntowny serwis oraz przegląd. Krótko po zakupie przez Connery'ego, samochód trafił do znanego specjalisty marki Aston Martin, gdzie otrzymał "mechaniczne odświeżenie". Od tego czasu był praktycznie nieużywany.

Takiej ceny za Astona Martina DB5 nikt się nie spodziewał

Jego cena wywoławcza została oszacowana pomiędzy 1 400 000 dolarów - 1 800 000 dolarów Dodatkowym bonusem dla kupującego miała być możliwość przejażdżki z samym Jackiem Stewartem - przyjacielem Seana Connery'ego i byłym kierowcą Formuły 1.

Ostatecznie samochód został sprzedany anonimowemu klientowi za zawrotne 2 400 000 dolarów. Co ważne - znaczna część dochodów z licytacji zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: James Bond | Aston Martin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy