James Bond by się nie powstydził. Oto nowy patent przemytników

Funkcjonariusze podlaskiego oddziału Straży Granicznej przechwycili 22 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 324 tys. zł. Do przewozu kontrabandy, przemytnicy wykorzystywali Audi A8 wyposażone w wyrzutnię kolców.

 

Do szokującego zatrzymania doszło 18 października br. podczas prowadzenia czynności na terenie gminy Giby. Na jednej z posesji funkcjonariusze z Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami WZD natrafili na samochód, wypełniony po brzegi nielegalnie sprowadzonymi papierosami. W sumie zabezpieczono 22 tys. paczek towaru o szacunkowej wartości ponad 324 tys. zł.

Audi z wyrzutnią kolców

Największe zaskoczenie mundurowych wzbudził wspomniany pojazd. Stosunkowo leciwe Audi A8 drugiej generacji, które służyło przemytnikom do przewozu kontrabandy, zostało doposażone w gadżety niczym z filmów o Jamesie Bondzie. Samochód posiadał m.in. specjalnie skonstruowaną, ręcznie otwieraną skrytkę, w których znajdowały się kolce. W ten sposób bandyci chcieli sobie ułatwić ucieczkę w razie ewentualnego pościgu.

Reklama

W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Polski. Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

Przemycone papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również zmodyfikowany samochód, którego wartość wyceniono na 25 tys. zł. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Straż Graniczna | Audi | James Bond

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy