Reklama

Aston Martin DB5 z "Nie czas umierać" wystawiony na aukcję

Kto nie marzył, aby choć przez chwilę być jak Bond, James Bond... Niedługo pojawi się możliwość, by stać sie właścicielem tego, co - fanom motoryzacji - z Agentem 007 kojarzy się najbardziej. Na aukcję trafi jeden z egzemplarzy Astona Martina DB5 użytych do kręcenia filmu "Nie czas umierać" z 2021 roku.

Jeździć autem Jamesa Bonda? Marzenie. Teraz może się ziścić. Trzeba tylko mieć odpowiednio gruby portfel.

Aston Martin DB5 na aukcji

Dom akcyjny Christie's przeprowadzi dwuczęściową aukcję zorganizowaną z okazji 60-lecia wypuszczenia na ekrany pierwszego filmu o przygodach Agenta 007. Pierwsza część aukcji "na żywo" odbyła się dziś, 28 września, druga zaś odbędzie się za tydzień, 5 października, w formie ogólnodostępnej aukcji on-line.

Wśród wielu pamiątek związanych z filmami o Agencie 007, które trafią wówczas pod młotek, wyróżnia się ta jedna - Aston Martin DB5. Jest to jedno z ośmiu aut, które wykorzystane było do kręcenia scen kaskaderskich w filmie "Nie czas umierać", gdzie w rolę Jamesa Bonda wcielił się Daniel Craig.

Reklama

Szacowana cena, jaką auto może osiągnąć na aukcji, to od 1,5 do 2 mln funtów, co przy aktualnym kursie daje między 7,982 a 10,642 mln zł. Samochód tylko z zewnątrz wygląda jak klasyczne DB5. W istocie został przygotowany do wykonywania numerów kaskaderskich. Zakres modyfikacji owiany jest tajemnicą.

Aston Martin na cele charytatywne

Dochód z całej aukcji zostanie przekazany na cele charytatywne. Wśród przedmiotów wystawionych na licytacje można znaleźć także stroje noszone przez aktorów. Na przykład za kostium, w którym Daniel Craig występuje w ostatnich scenach filmu, dom aukcyjny przewiduje uzyskać od 15 do 20 tys. funtów.

W sumie na aukcji znajduje się ok. 60 przedmiotów. Są wśród nich także inne pojazdy, zegarki i kostiumy. Z pojazdów będzie można wylicytować np. Land Rovera Defendera 110, który również brał udział w scenach kaskaderskich, czy motocykl Triumph Scrambler 1200 XE. Oczekiwana cena samochodu pierwszego to między 300 a 500 tys. funtów, a motocykla - między 20 a 30 tys. Data samej aukcji nie jest przypadkowa - właśnie 5 października 1962 roku odbyła się premiera "Doktora No" - pierwszej części z cyklu filmów o przygodach Jamesa Bonda.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Aston Martin DB5 | James Bond | aukcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy