Można już kupić samochód używany z programem gwarancyjnym od producenta

Oferowany przez Lexusa program gwarancyjny na samochody używane zadebiutował na polskim rynku.

Taką usługę wprowadził niedawno Lexus. Wszystkie samochody japońskiej marki objęte są standardową gwarancją na okres 3 lat lub do 100 tys. km. Auta z napędami hybrydowymi mają też gwarancję na hybrydowe komponenty oraz akumulator (ten wchodzący w skład napędu hybrydowego) na okres 5 lat lub 100 tys. km. Dodatkowo, właściciele hybrydowych Lexusów mogą sukcesywnie przedłużać gwarancję na akumulator układu hybrydowego o kolejny rok (lub 15 tys. km) do 10 lat. By to zrobić, trzeba wykonywać corocznie test baterii napędu hybrydowego w ASO Lexusa.

Lexus Relax - jak to działa

No dobrze, a co z autami używanymi dostępnymi u dilerów japońskiej marki? Do nich Lexus oferuje program Lexus Relax. Mogą z niego skorzystać właściciele nowych i używanych Lexusów, w wieku do 10 lat i z przebiegiem do 160 tys. km. W programie mogą wziąć udział auta, które miały przerwę w serwisowaniu u dilerów marki, a także takie, które pierwszą rejestrację miały za granicą, ale pochodzą z europejskiej dystrybucji.

Reklama

Warunkiem objęcia pojazdu ochroną Lexus Relax jest wykonanie przeglądu okresowego, zgodnego z zaleceniami producenta w autoryzowanej stacji - to gwarancja automatycznej ochrony. Gdzie jest haczyk? Właściwie to go nie ma. Jedyne, o czym musi pamiętać klient, to fakt, że dodatkowa gwarancja mija albo po 15 tys. km, albo po roku - w zależności od tego, co nastąpi szybciej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lexus | samochody używane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy