Reklama

Pierwszy taki mercedes

W cieniu rozpoczynającego się za kilka dni salonu w Paryżu, w Hanowerze trwają właśnie jedne z największych targów samochodowej branży transportowej.

Na tegorocznej wystawie firma Renault zaprezentowała pierwszy, wielkoseryjny elektryczny samochód dostawczy zbudowany w oparciu o standardowe renault kangoo express.

Reklama

Widoczny głównie wśród producentów samochodów osobowych trend "elektryfikacji" swoich pojazdów, staje się coraz bardziej zauważalny również wśród wytwórców aut użytkowych. Jednym z ciekawszych projektów zaprezentowanych w Hanowerze jest koncepcyjny pickup mercedesa o nazwie reporter.

Przygotowany przez MBtech (Mercedes-Benz Technology) pojazd to nie tyle prototyp pickupa, co platforma służąca do sprawdzenia nowej koncepcji napędu.

Samochód wyposażony jest w napęd hybrydowy. Przy tylnych kołach zamontowano motor elektryczny o mocy 70 kW. Pod maską, z przodu znajduje się 1,2-litrowa, turbodoładowana jednostka napędzana gazem ziemnym. Ta ostatnia - chociaż połączona jest z przednimi kołami - pełni głownie rolę pomocniczą pozwalającą podrasować osiągi (prędkość maksymalna to 130 km/h) i wydłużyć zasięg auta do 300 km.

Do wyboru przewidziano trzy tryby jazdy: "eco" - całkowicie elektryczny, "4range" - kombinowany - dla zapewnienia najlepszego zasięgu oraz "4dynamic" - jeśli kierowcy zależy głównie na osiągach.

Auto ma również specjalny panel słoneczny, który jest w stanie wygenerować odpowiednio dużo energii do zasilania niektórych podzespołów auta, jak chociażby klimatyzacji.

Zobacz jak powstawał reporter:

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: elektryczny | Mercedes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje