Wraca Citroen C6!

W niespełna cztery lata od zakończenia produkcji flagowego modelu, Citroen zdecydował się zaprezentować światu jego kolejną wersję. Na zbliżającym się salonie samochodowym w Pekinie zadebiutować ma II generacja Citroena C6!

Europejscy fani francuskiego producenta nie mają jednak powodów do radości. Samochód niemal na pewno nie trafi na Stary Kontynent. Opracowano go specjalnie z myślą o Chińczykach. Chiny od lat stanową największy rynek zbytu koncernu PSA. W Kraju Środka sprzedaje się więcej nowych Citroenów i Peugeotów niż we Francji!

Wszystko wskazuje na to, że nowego Citroena C6 łączyć będzie z poprzednikiem wyłącznie nazwa. Za kształty karoserii odpowiadało paryskie centrum stylistyczne ściśle współpracujące z biurem projektowym w Szanghaju.

Reklama

Na salonie w Pekinie Citroen zaprezentować ma również elektryczną odmianę budżetowego modelu C-Elysee. Auto ma być pierwszym elektrycznym pojazdem budowanym w Chinach, który wyposażony zostanie w zestaw baterii litowo-jonowych.

Dlaczego nowe C6 nie trafi do Europy? Najwyraźniej w segmencie luksusowym Francuzi nie są wstanie zagrozić pozycji marek niemieckich.

Dowiedz się więcej na temat: Citroen C6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy