Reklama

Oto saab 9-3X! (film)

Taka informacje to rzadkość! Saab wprowadza na rynek nowy model!

9-3X to długo zapowiadana, uterenowiona wersja modelu 9-3 kombi.

Samochód ten zadebiutuje już za niespełna miesiąc na salonie w Genewie. Pech chciał, że w tym samym momencie pojawi się groźny konkurent saaba, czyli audi A4 allroad.

9-3X będzie oferowany z napędem na przód oraz XWD, czyli wszystkich kół, z szeroką gamą jednostek napędowych. Wśród diesli ciekawą propozycję jest nowy silnik 1.9 TTiD, który dzięki podwójnemu doładowaniu dysponuje mocą 180 KM i momentem 400 Nm. Co ciekawe, ta jednostka napędowa będzie oferowana tylko z napędem jednej osi.

Natomiast najmocniejszy, 210-konny silnik benzynowy 2.0 turbo będzie dostępny z napędem wszystkich kół.

9-3X jest o 20 mm wyższy od swojego "cywilnego", drogowego odpowiednika. O bardziej offroadowym przeznaczeniu tego auta informują powiększone zderzaki, które pomalowano na szaro, nakładki na progi oraz panele chroniące silnik i elementy napędu.

Reklama

9-3X, podobnie jak najmocniejsza wersja aero, będzie oferowane z bogatym seryjnym wyposażeniem.

Napęd wszystkich kół XWD to układ aktywny, elektronicznie sterowany. W zależności od potrzeb na tylną oś trafia do 5 do 70 procent momentu obrotowego. Opcjonalnie samochód może być wyposażony w dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

Ceny saaba 9-3X nie zostały jeszcze ustalone. Pierwsze samochody trafią do europejskich salonów we wrześniu.

Na 2009 rok Szwedzi zaplanowali jeszcze jedną premierę. Zapewne we Frankfurcie zadebiutuje nowy saab 9-5. Nie wiadomo natomiast, czy i kiedy trafi do produkcji skonstruowany głównie z myślą o rynku amerykańskim model 9-4X.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silnik | Alex Minsky | film | saab | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje