Reklama

Nowy Nissan X-Trail w tym roku trafi do Europy

Nissan zaprezentował nowe wcielenie modelu X-Trail już w zeszłym roku. Niedługo japoński SUV trafi do Europy.

Pierwszy raz mogliśmy się przyjrzeć nowemu Nissanowi X-Trail w kwietniu 2021 roku na salonie w Szanghaju. Samochód jest europejskim odpowiednikiem amerykańskiego modelu Rouge, a podzespoły dzieli z mniejszym Qashqaiem.

Nowy Nissan X-Trail

Nowy X-Trail został zbudowany w oparciu o płytę wykorzystywaną w Qashqaiu. Zastosowanie płyty CMF-C pozwala na wygospodarowanie dużej przestrzeni we wnętrzu oraz opcjonalne zastosowanie trzeciego, składanego rzędu siedzeń. 

Wnętrze Nissana X-Traila ma być nastawione na komfort podróżowania i wysoki poziom personalizacji. Standardowe wirtualne zegary mogą być konfigurowane wedle uznania kierowcy. Informacje wyświetlane na centralnym ekranie dotykowym także można dostosować do własnych potrzeb. X-Trail ma obsługiwać bezprzewodową łączność z telefonem przez Android Auto lub Apple CarPlay.

Reklama

W kwestii komfortu podczas dłuższych podróży Nissan także ma coś do zaoferowania - do wyposażenia modelu X-Trail mają trafić fotele z funkcją masażu, którego intensywność można będzie regulować. Więcej szczegółów dotyczących wyposażenia i możliwości konfiguracji wnętrza na razie nie zdradzono.

Z wyglądu X-Trail upodobnił się do Qashqaia, choć zachował przy tym swój indywidualny charakter. Zyskał zupełnie nowy przód z oddzielonymi światłami do jazdy dziennej, zmienił się kształt grilla, pojawiły się przetłoczenia w okolicach progów drzwi i spojler na tylnej klapie przedłużający linię dachu.

Nissan X-Trail - hybryda szeregowa

Nissan poinformował, że nowy X-Trail będzie dostępny z układ napędowym o nazwie e-Power. Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.5 l i silnika elektrycznego. Jednostka benzynowa pełni tu funkcję generatora energii elektrycznej, która następnie magazynowana jest w baterii i przekazywana przez silnik elektryczny na koła. Na razie nie zdradzono, jakie osiągi będzie zapewniał ten napęd w Nissanie X-Trail (jest też dostępny w Qashqaiu) oraz czy dostępne będą także inne jednostki.

Plusem takiego rozwiązania jest natychmiastowa reakcja silnika elektrycznego na wciśnięcie pedału przyspieszenia, połączona z dużym zasięgiem, jaki daje silnik spalinowy. Nowy Nissan X-Trail ma pojawić się w Europie jeszcze w tym roku, jednak dokładna data premiery w poszczególnych krajach nie została jeszcze ujawniona. Dopiero po premierze poznamy więcej szczegółów technicznych oraz ceny nowego wcielenia największego Nissana.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nissan X-Trail | samochody nowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy