Nowe Porsche 911 GT3 RS - oficjalna premiera już w sierpniu

Niemiecki producent potwierdził datę premiery Porsche GT3 RS – najbardziej wyczynowej odmiany 911. Wyjątkowy model, który zadebiutuje w sierpniu tego roku, ma być jeszcze bardziej zoptymalizowany pod kątem jazdy na torze niż jego poprzednicy.

 

Zgodnie z dotychczasową tradycją Porsche - nowe GT3 w odmianie RS będzie niczym innym, jak rasowym samochodem wyścigowym z homologacją drogową. Podczas, gdy standardowa odmiana GT3 jest blisko spokrewniona z wyczynowym modelem 911 Cup, wariant RS czerpie garściami z rozwiązań stosowanych w modelu 911 RSR - wykorzystywanym przez profesjonalne zespoły w najbardziej elitarnych seriach wyścigowych.

Pierwsze komunikaty jasno wskazują, że topowa odmiana GT3 zostanie wyposażona w czterolitrowy, sześciocylindrowy silnik typu bokser. Całość będzie współpracować z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią dwusprzęgłową, wywodząca się z bazowego modelu GT3. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich generacji GT3 RS, również tutaj możemy spodziewać się nieco zwiększonej mocy wyjściowej, która teraz powinna przekraczać 500 KM. Prawdopodobnie do dyspozycji zostanie oddany wyłącznie tylny napęd.  

Reklama

GT3 RS - nie tylko osiągi

Na pierwszym oficjalnie opublikowanym zdjęciu możemy zaobserwować niewielkie zmiany stylistyczne, które dotknęły najbardziej wyczynową odmianę GT3. Przede wszystkim pojawiły się dodatkowe otwory wentylacyjne - na masce oraz przednich błotnikach. Wygląd zmienił także przedni splitter, który teraz prezentuje się dużo bardziej agresywnie. Rasowy charakter samochodu podkreśla gigantyczna tylna lotka. 

Nowe Porsche 911 GT3 RS zostanie zaprezentowane 17 sierpnia. Premierę modelu będzie można oglądać w internecie. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Porsche | Porsche 911 | premiera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy