Nowa Skoda Kodiaq pojawi się za tydzień. Jej wygląd poznaliśmy już dziś

Po zaprezentowaniu wnętrza nowej generacji Kodiaqa i Superba Skoda ponownie podgrzewa emocje związane z nadchodzącą premierą pierwszego z modeli. Równo tydzień przed tym wydarzeniem Czesi opublikowali szkice przedstawiające wygląd zewnętrzny nowej generacji SUV-a.

Skoda Kodiaq pierwszej generacji jest na rynku od 2016 roku. Tak długa obecność tylko jednej generacji świadczy dobrze świadczy o popularności modelu. W sumie sprzedano ponad 740 tys. egzemplarzy. Nadszedł jednak czas na zmiany i model powoli będzie musiał ustąpić miejsca nowej generacji. Do premiery pozostał równo tydzień (zaplanowana jest na 4 października). Mimo to czeski producent najwidoczniej postanowił podgrzać atmosferę i opublikował szkice przedstawiające wygląd zewnętrzny auta. 

Reklama

Jak wygląda nowa Skoda Kodiaq?

Sądząc po upublicznionych grafikach nowa Skoda Kodiaq będzie charakteryzować się ostrzejszym wyglądem. Czesi zachowali tutaj podzielone reflektory, ale jednocześnie ostrzej poprowadzili ich linie. Uwagę zwraca na siebie również przeprojektowany grill. Zmiany są zauważalne także z tyłu. Lampy sprawiają wrażenie mniejszych. Wprowadzono również nową sygnaturę świetlną. Zdaniem Czechów nowy wygląd lamp ma przypominać literę "C". Łączyć je ze sobą będzie listwa świetlna biegnąca przez całą szerokość klapy bagażnika. Z tyłu znajdziemy też napis "SKODA". 

Czesi zdecydowali się również na podkreślenie linii nadkoli. To sprawia, że Kodiaq wygląda na bardziej masywnego. Skoda zwraca uwagę, że nowa generacja Kodiaqa będzie wyposażona w felgi w rozmiarach od 17 do 20 cali. Poinformowano również, że model otrzyma reflektory TOP LED Matrix drugiej generacji.

Znamy wygląd Skody Kodiaq z zewnątrz i wewnątrz

Nie są to jednak pierwsze zdjęcia związane z nową generacją modelu, które opublikowała Skoda. Wcześniej czeski producent ujawnił wnętrza, jakich należy spodziewać się nie tylko w nowym Kodiaqu, ale również w Superbie. Wnętrza najnowszych modeli Skody oczywiście zostaną wyposażone w cyfrowe zegary. Przed kierowcą znajdzie się cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala. Do obsługi multimediów służyć będzie natomiast prawie 13-calowy ekran.

Oprócz tego w aucie znajdziemy panel klimatyzacji z fizycznymi przyciskami i pokrętłami, wyposażonymi w 32-milimetrowe ekrany. Nowym rozwiązaniem w modelach czeskiego producenta będzie natomiast Skoda Smart Dials. Dwa pokrętła będą służyć do sterowania temperaturą. Trzecie natomiast będzie używane do kontrolowania maksymalnie czterech funkcji: głośności systemu, prędkości wentylatora, kierunku nawiewu, inteligentnej klimatyzacji, trybów jazdy i wielkości mapy. Pokrętło konfigurowane jest za pomocą menu systemu, a funkcje przełącza się poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku. Znaczącą zmianą jest również przeniesienie dźwigni zmiany biegów na kolumnę kierownicy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skoda | Skoda Kodiaq
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy